Hep burada takılıyorum;

ccengiz76

Üye
Kolay gelsin.
Ben simdi zamana gore motor calistiracagim.
zaman saati ayarli priz aldim.
12 voltluk adaptor aldim.
DC motor aldim.

Zamani kuruyorum zamani geliyor motor 1 dakika ileri donuyor duruyor.
Hersey normal.
Ben ikinci zamani geldiginde motorun geri donmesini istiyorum.
Nasil birsey kullaniriz ki ilkinde ileri gidiyorken bi butona basmadan otomatik geri gelsin?

Ucuz yollu birseyler dusunurseniz cok iyi olur hocam

Hocam elektrikten çok anlamam ama dönüşünün sonuna geldiginde motor bir tuşa bassa oda kabloları degiştirse nasıl olur . diger dönüşte tersine işlem yapar ve böyle sürüp gider bu olay :) sadece bir öneri bilmem işe yarar mı

zaman saatıyle motoru ilerı gerı donduremezsın araya bır devre daha koyup artı eksı kutup değıştırmen lazım mesela zaman saatınden pals alarak flipflop devrelı röle tabii çift kontalı artıyı eksı yapacak eksıyı artı yapacak

Çıkacak civcivlerden bana da verecekseniz söylerim...

Bir limit swici çifti kullanmassanız arkadaşların dediği gibi start stop rölesi gibi bir şey kullanmanız gerekecektir.

bir ayarlı priz bir adaptör daha al. onu da ters bağla. Zamanlamaları da ayarla. Bir ondan elektrik gelsin bir öbüründen. Oldu mu

Hocam elektrikten çok anlamam ama dönüşünün sonuna geldiginde motor bir tuşa bassa oda kabloları degiştirse nasıl olur . diger dönüşte tersine işlem yapar ve böyle sürüp gider bu olay :) sadece bir öneri bilmem işe yarar mı

zaman saatıyle motoru ilerı gerı donduremezsın araya bır devre daha koyup artı eksı kutup değıştırmen lazım mesela zaman saatınden pals alarak flipflop devrelı röle tabii çift kontalı artıyı eksı yapacak eksıyı artı yapacak

Çıkacak civcivlerden bana da verecekseniz söylerim...

Bir limit swici çifti kullanmassanız arkadaşların dediği gibi start stop rölesi gibi bir şey kullanmanız gerekecektir.

bir ayarlı priz bir adaptör daha al. onu da ters bağla. Zamanlamaları da ayarla. Bir ondan elektrik gelsin bir öbüründen. Oldu mu

Söylediklerinizin hiçbiri işe yaramaz.
Milim oynamalarda sonuç vermeyecek dandik işlere kalkışmam.
Sonuncusu benim düşündüğüm ama maliyeti iki katına katlıyor.

Kendinizi çok mu akıllı sanıyorsunuz? Kuluçka makinesi ile uğraşmam.

Bundan sonra açtığım konularda gerçekten çözüme ulaştırmayacak yorum yapmasın.

Söylediklerinizin hiçbiri işe yaramaz.
Milim oynamalarda sonuç vermeyecek dandik işlere kalkışmam.
Sonuncusu benim düşündüğüm ama maliyeti iki katına katlıyor.

Kendinizi çok mu akıllı sanıyorsunuz? Kuluçka makinesi ile uğraşmam.

Bundan sonra açtığım konularda gerçekten çözüme ulaştırmayacak yorum yapmasın.

Arkadaşım kabalıga gerek yok biz sadece öneride bulunuyoruz kendimizi akıllı sanmakla yada bilmekle alakası yok.Sadece fikir veriyoruz. Senin bu sert uslubunun nedeni nedir acaba? Neden bu kadar aşırı ve kaba konuşuyorsun sana kötü birşey demedik.

DC motoru iki röle ile H küprüsü kurarak ileri geri çalıştırabilirsin.Ama önce zaman saatinden gelen 1.ci uca bir röle 2.ci uca bir röle koyman lazım

Arkadaşım kabalıga gerek yok biz sadece öneride bulunuyoruz kendimizi akıllı sanmakla yada bilmekle alakası yok.Sadece fikir veriyoruz. Senin bu sert uslubunun nedeni nedir acaba? Neden bu kadar aşırı ve kaba konuşuyorsun sana kötü birşey demedik.
Hocam bu soylediklerim bir tek size degildi. Sizde uzerinize alindiniz. Bu siralar gordugum en kibar yorum sizin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri