Hem uzaktan kumandadan Hem anahtardan lamba kontrolü yardm

kadirmania

Üye
İyi akşamlar ustalar.
Odamdaki bir lambayı hem uzaktan kumanda bağlayarak hemde duvardaki anahtardan kontrol etmek istiyorum.
Aşağıda resimdeki uzaktan kumandalı prizi kullanarak, hemde duvardaki anahtarı kullanarak lambayı kontrol edebilirsem gardırobun ve abajurların da elektiriğini bu uzaktan kumandalı prizlerle yapıp tek kumandayla bütün odayı kontrol etmeyi düşünüyorum.

Ama asıl olan lambayı hem kumandadan hem duvardaki anahtardan nasıl kumanda edebilirim bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu Axis yazan zımbırtıyı söküp avizenin içine monte edebilirim.
priz.png

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Anlattiklarim bu kumanda icin degil sana fikir versin diye yaziyorum. Acma kapamayi tek tusla yapan kumanda icin. İmpuls anahtarla normal anahtari degistir alici devrenin sinyal ucunu bu anahtar butonona baglayacaksin hepsi bu.

Anlattiklarim bu kumanda icin degil sana fikir versin diye yaziyorum. Acma kapamayi tek tusla yapan kumanda icin. İmpuls anahtarla normal anahtari degistir alici devrenin sinyal ucunu bu anahtar butonona baglayacaksin hepsi bu.
by lent cok tesekkur ederim. Bi devre semasi cizmeniz mumkun mu acaba. Suanda priz kasasinin icinde sadece faz hatti var. Alici devrenin elektriğini nasil almaliyim?

Üzgünüm şema çizemem, impuls anahtar 220yi düşürüyor dc cevirip kendi devresinde kullanmakta alıcı için aynı yeri öneririm.

Üzgünüm şema çizemem, impuls anahtar 220yi düşürüyor dc cevirip kendi devresinde kullanmakta alıcı için aynı yeri öneririm.
Cevaplarınız için teşekkürler. Bu ürününün siparişini veriyorum. Gelsin içindeki devrenin fotoğrafını paylaşıp o zaman daha iyi anlarım sanırım.

herhangi bir kumandanın herhangi bir tuşuna basıp lambayı yakan yine herhangi birtuştna basıp söndüren devre yaptık hatta üniversitellere dahi ödev yaptırmış idik
devrede role var anahtar blyorsunuz lamba devresine seri girer anahtara paralel role açık uçlarını bagladıgınızda ster anahtarla ister lambayla yakıp sönrüreblirsiniz bunun degşik versiyonları var kısaca tek butonla aç kapa devresi diye bilinir .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri