Hem Eğitim Hem Meslek Yolu?

ÇayGem

Üye
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin;

Lisede çeşitli sebeplerden ötürü mezun olamayıp sonradan açıktan bitirerek elektrik bölümü mezunu oldum. Fakat elektrik sektöründen çalıştığım yerlerdeki kişilerin hareketleri sonucu soğuyarak Depo, Sevkiyat sorumluluğu gibi alanlarda çalıştım hep tabii kolumda bir bilezik olduğunu düşünüyorum bu işin.

Lisenin üzerinden geçen 10 senenin ardından okuduğum bölüm olan gemi elektriğine az maaş almak pahasına geri dönüş yaptım (Gemi Elektriği) size bu kısa bilgiler ışığında bir kaç soru sormak istiyorum;

1. Sektörden çok uzak kaldım daha önceden de staj dönemin hariç kendimi geliştirebildiğim söylenemez kendimi bu alanda nasıl daha fazla geliştirir ve donanımlı yaparım.

2. Eğitimde ise açıktan beni gelecekte destekleyecek açıktan hangi bölümü okuyabilirim?

3. Takip etmem gereken bilgi, kitap, site var mıdır

Destekleriniz, görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim ☺️

Sayın @ÇayGem

Sorularınızla ilgili değil ama elimde "gemi elektroniği ve haberleşme" kitabı var.Fi tarihinden kalma MEB'in Endüstri Meslek liseleri için bastığı.

Eğer işinize yarama durumu varsa size göndereyim kitabı.

• Beğen
Tepkiler: huh
@Ar-kur-Tek teşekkür ederim Gemi elektriği başta olmak üzere elektronik ve pnömatik sistemlerle uğraşıyoruz ne olursa ne görür bilirsem işime yarar diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri