Hem anahtar hem sensör kullanımı?

Selam arkadaşlar, çalıştığım binada 34-40 wc var.. ve bunların aydınlatması anahtarlı, haliyle cok sık açık unutuluyor. Bu durumu önlemek için wc içine sensör takmayı düşünüyorum fakat sensörün amacı lamba açık unutulduğunda 5 ya da 10 dakika hareket yoksa enerjiyi kesmek olmalı.

Aklima ilk gelen ligh anahtardan impus roleye start vererek sensöre çıkış vermek ama sonrasinda sistem sensörlü ye dönüşüyor :) daha basit yada kesin çözüm ne olabilir...?

Benim anladığım tuvalete biri girdi işi bitti çıktı ama anahtarı kapatmayı unuttu lamba sürekli yanık kaldı. Bu durumdan şikayetçiyseniz ya anahtarları iptal edip sensörlü uygulamaya geçin sensörlerin zamanlarını max yapın. Yada anahtarlar dursun anahtardan sonra birde zaman rölesi ekleyin atıyorum zaman rölesini 15 dakkaya ayarladınız unutma durumu olduğunda 15 dakika sonra lamba sönsün.

Ben o dönem sensör yaygın olmadığı için tekrarlı merdiven otomatı takmıştım. 4dk içinde işini bitirmezse karanlıkta kalıyordu. Cam yoktu.
Ya her kabine sensör konulmalı ya da buton olmalı.

Ben o dönem sensör yaygın olmadığı için tekrarlı merdiven otomatı takmıştım. 4dk içinde işini bitirmezse karanlıkta kalıyordu. Cam yoktu.
Ya her kabine sensör konulmalı ya da buton olmalı.
Bu süper bi fikir [emoji16]
Light anahtar ile merdiven otomatigine start verip merdiven otomatigi ilede sensörü beslersek?
1-) anahtara basildiginda otomatik cikis verir ve sensor lambayi yakar (20 dakika ve üstü)
2-) Sensör 2 dakikaya ayarlasak vatandas ciktiktan 2dk sonra lamba söner.

Sorun varmı bi kontrol edin sizde?

sensörle yapmak varken niye anahtarlı olsun ki..anahtara gerek yok..

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri