Heat Tracing Kablo Hesaplama

EEM.

Üye
Merhaba arkadaşlar ;
Soğuk havalarda boru hatlarının donmaması için (su , yağ vs. ) heat tracing sarılıyor borulara. Bu kablolar güçleri ve ısı dereceleri neye göre hesaplanıyor ? Bunu otomatik olarak veren program var mı acaba ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
O kabloların üzerinde kaç watt olduğu yazar merte bazında yanlış hatırlamıyorsam yada elinde 1 metre kadar var ise enerji verip çektiği akım a göre hesaplıyabilirsin

Güç değerleri yazıyor evet. Sıcaklığı hattaki ürüne göre mi belirliyoruz peki ?

Aslında bunun amacı hat buzlanma yapmasın diye yani boruya sarılır ve üzeri izolasyon yapılır cam yünü ile hattı ısıtmak için değil yani

Hattı ısıtmak derken kastım zaten hattın donmaması idi :) Sıcaklığı belirleme derken de her sıvının donma noktası farklıdır o yüzden dolayı sıcaklığını hattaki sıvıya göre seçmemiz gerekli. Bunu sormak istemiştim ;)

anladım internette kullanım alanları yani satan firmalarda kabloların kullanım alanları diye bölümler var bi istersen oralardan bak çünkü boru çapı uzunluk ta seçeceğin kablo gücünü değiştiriyor bir bak eğer bulamassan ben araştırıp atarım sana tekrar döküman

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri