hdd sorunu

Thracian59

Üye
arkadaşlar merhabalar,benim sorunum şu,laptop'um sabit disk hatası verdi ve ben de format atmaya karar verdim. win 7 kurulumunu başlatıım,sorunsuz kuruluma başladı,sonunda yeniden başlayıp kurulum tamamlanması gerekirken yeniden başladı ve tekrar en baştan kurulum yapmaya başladı,birkaç kez denedim ve sürekli aynı sorunla karşılaştım. tekrar yüklemeyi denediğimde c sürücüsü içinde windows dosyaları olduğunu görebiliyorum ama bilgisayarı açamıyorum
l97wg.jpg
windows dvd'si yada usb'si takılı değilken bu yazı çıkıyor. daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba,şimdiden sağolun...

arkadaşlar merhabalar,benim sorunum şu,laptop'um sabit disk hatası verdi ve ben de format atmaya karar verdim. win 7 kurulumunu başlatıım,sorunsuz kuruluma başladı,sonunda yeniden başlayıp kurulum tamamlanması gerekirken yeniden başladı ve tekrar en baştan kurulum yapmaya başladı,birkaç kez denedim ve sürekli aynı sorunla karşılaştım. tekrar yüklemeyi denediğimde c sürücüsü içinde windows dosyaları olduğunu görebiliyorum ama bilgisayarı açamıyorum
l97wg.jpg
windows dvd'si yada usb'si takılı değilken bu yazı çıkıyor. daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba,şimdiden sağolun...

Harddiski goruyormu pc goruyor ise kurulumu tamamlamadiysa biostan boot ayarlarindan birinciyi dvd rom yap formatladiktan sonra cikar dvd yi ki muhtemelen formatlar birinci yaparsan ve yapmadan once hard diski silip bicimlendir ve islem bittikten sonra kapatip biostan birinci boot u hdd yap saygilar

A10 cihazımdan gönderildi

Birde biostan disket okuyucuyu floppy diski disable konumuna getir

A10 cihazımdan gönderildi

sağolun dostlar. ben hdd yi formatladım hallettim ama hala sabit disk hatası veriyor,ne yapacağımı anlayamadım,fotoğraflara göre birşey söyleyebilir misiniz acaba?

hdsentinel
lb6kv.jpg

hddtune

lb6lw.jpg

lb6mk.jpg

2047 kb bad sector oluşmuş. HDD yi değiştirmeni tavsiye ediyor.

MBR kaydın silinmiş yada probemli arkadaşım ! (Master bot Record)
Veya LBA bilgilerin bozuk (logical block addressing)
Ne yapman lazım ?
Herhangi bir partition manager ile :
(Tabi önce harddiskin tüm sektörlerini birleştir )
Sonra harddiskin üzerindeki yazılar jan jan olsun diye yazılmamıştır.
Ordaki değerleri bire bir olarak LBA kodlarına yaz(Unutmaki o değerler boş harddisk değerleridir.)
MBR kaydını sil !
Bu işlemlerden herhangi birini yapamazsan veya terslik oluşursa diskinde atıl sektör bulunabilir veya köprü(güney) veya köprü voltajı veya harddisk voltajı sıkıntılarındaki problemler var demektir.

Kolay gelsin....

HDD Kanser olmuş önemli bilgilerini al ben yakında gidicem diyor :))

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri