HDD fiyatları Nisan sonunda düşüyor.

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Tayvan pazarı satış kanallarından alınan bilgiler ışığında hard disk fiyatlarının Nisan ayı sonunda %10 kadar düşeceği bildiriliyor. Ancak bu düşüşün amacı stok dengeleme ve satışları arttırma amaçlı. Üretim maliyetlerinde herhangi bir düşüş gerçekleşmeyecek.

Sektörden kaynaklar, dünya genelinde 2011 yılı 3.çeyrekte HDD tedariğinin 170-180 milyon adet olduğunu, şu anki pazar koşulları değerlendirildiğinde 2. çeyrekte 140-150 milyon olabileceğini söylüyorlar. Bu yılın 3. çeyreğinde ise yine 170-180 milyon adet seviyesini göreceğiz. Ancak artan maliyetler nedeniyle fiyatların Ekim 2011 felaketi öncesi seviyeye gerilemesinin imkansız olduğu söyleniyor.

Intel’in yeni platformunu, Microsoft’un Windows 8′i çıkarmasının ardından HDD talebilin normale dönmesi beklenirken Avrupa ve ABD’deki borç sıkıntısı sebebiyle HDD firmaları 2012 yılını tedbirle geçirmeyi tercih ediyor. Fakat ikinci yarının genellikle ümit verici olduğu, tedbirlerin daha çok tablet ve akıllı telefon pazarının genişlemesinden kaynaklandığı da söyleniyor.

Alıntıdır.Kaynak: hARDWAREMANIA

inş hdd fiyatarı düşer de pc toplarız doğal afet diye ii kar yaptılar bu işten hadi bakalım hayırlısı..

onların yüzünde ben pc satamıyorum :) düşsünde satıs yapalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri