hazır şifreli kapı sistemi bağlantısı hakkında soru

Sifreli kilitten 12 volt gerilim geliyormu kapi otomatigine olcu aleti ile bir olcun derim..eger geliyorsa ilk yaptiginiz yanlis baglanti sonucu cihazin normal calismasina etki edecek bir problem meydana gelmis olabilir..baglantilarda sorun yoksa ve iki cihazinizda saglamsa sorunsuz calismasi gerekir..

12 volt geliyor. Cihazda sorun yok sanki kendimce şöyle test ettim. kabloları kapıdan söküp ucuna küçük elektrik motoru bağladım. o zaman tek bip sesi verip motoru döndürüyor.
Normal tesisattan gelen elektrik ile cihazdan gelen elektrik fazla yük mü oluşturuyor acaba. Bazı sitelerde diyot filan bağlamaktan söz etmişler. Ancak nasıl anlayamadım

Fazla yuk diye bir sey soz konusu degil..kapi otomatiginde bir problem var demekki kontaklari kararsiz basiyor basmiyor gibi..diyod konusunda bir fikrim yok..

Çıkış dc 12 v ise bobinden oluşan harmonikler devreyi etkiliyor olabilir.1 adet diyotu (1n4007 olabilir)
bobin uçlarına bağlayınız.

Mavi artı kabul ettim değilse tam tersi olacak.

IMG-20160924-WA0009.jpg

12 v. dc doğru.
1N4007 diyotla da olmadı hocam. aynı şekilde tepki veriyor.
Bir de kilit girişindeki şu kart nedir acaba. bundan bi tane daha bulup şifre cihazından gelen kabloları önce ona mı bağlasam.

Son düzenleme:
12 volt geliyor. Cihazda sorun yok sanki kendimce şöyle test ettim. kabloları kapıdan söküp ucuna küçük elektrik motoru bağladım. o zaman tek bip sesi verip motoru döndürüyor.
Normal tesisattan gelen elektrik ile cihazdan gelen elektrik fazla yük mü oluşturuyor acaba. Bazı sitelerde diyot filan bağlamaktan söz etmişler. Ancak nasıl anlayamadım

12 volt motor ile düzgün çalışıyor ama kapı otomatiğinde bu sorun teşkil ediyorsa ,

Ya kapı otomatiğinin iç direnci düşük bu nedenle sizin şifreli kilitten aşırı akım çekmek istiyor sorun bundan oluşuyor yada tesisattan yüksek voltaj geliyor sıkıntı teşkil ediyor.

Şunu denermisiniz,

1- Dediğinize göre şifreli kilidiniz 12 volt gönderiyor. Şifreli kilidin kablolarını ayırın ölçü aletinizi kapı otomatiğine bağlayıp dairelerin birinden kapıyı açtırın bobine kaç volt geldiğini ölçünüz. Buraya yazınız.
2- Şifreli kilidinizin bağlantısını yapınız bobine paralel ölçü aletinizi bağlayınız şifreli kilitten kapıyı açtırınız gelmesi gereken 12 voltun kaç volt olduğunu ölçünüz buraya yazınız.

Kolay gelsin.

12 volt motor ile düzgün çalışıyor ama kapı otomatiğinde bu sorun teşkil ediyorsa ,

Ya kapı otomatiğinin iç direnci düşük bu nedenle sizin şifreli kilitten aşırı akım çekmek istiyor sorun bundan oluşuyor yada tesisattan yüksek voltaj geliyor sıkıntı teşkil ediyor.

Şunu denermisiniz,

1- Dediğinize göre şifreli kilidiniz 12 volt gönderiyor. Şifreli kilidin kablolarını ayırın ölçü aletinizi kapı otomatiğine bağlayıp dairelerin birinden kapıyı açtırın bobine kaç volt geldiğini ölçünüz. Buraya yazınız.
2- Şifreli kilidinizin bağlantısını yapınız bobine paralel ölçü aletinizi bağlayınız şifreli kilitten kapıyı açtırınız gelmesi gereken 12 voltun kaç volt olduğunu ölçünüz buraya yazınız.

Kolay gelsin.

Merhaba. Ancak vakit bulup ölçebildim.

Analog ölçü cihazı ile
1. evden düğmeye basınca 10 gösteriyor.
2. şifre girildiğinde ise 16-17 gösteriyor.

şifre cihazını 12 v 1.2 a dc adaptör besliyor. 16 filan nasıl oldu anlamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri