hayvancılıkta kullanılmak üzere sabit sıcakklıkta su elde etme

ibrahimcop

Üye
merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yerdemi açtım bilmiyorum fakat soruyorum büyükbaş hayvan çiftliğinde hayvanlanların sağım öncesi memelerini yıkamak için 30c civarında su gerekli.termosifonumuz mevcut fakat çok sıcak Şebeke suyu soğuk bende paslanmazdan bir tank yapıp soğuk ve sıcak su girişleri yıkama içinde bir çıkış ve çıkışa bağlı bir su tabancası girişlere takılacak selinoid valfler ve onları kontrol edecek bir dijital termostad 30c altına düşünce termosifondan gelişi açacak 30c üstüne çıkınca şebeke suyunu açacak sürekli kullanım olmayacak 10 inek sağıma giriryor yaklaşık 10 lt su kullanılıyor sonra 10 dk sağım ve diğer hayvanlar giriryor yaklaşık 100 hayvan böyle devam ediyor böyler bir sistem iş görürürmi yada bunun yerine ne kullanılabirir ucuz yollu olmaası tabi makbul

Selamun aleyküm

Mesajınız kolay anlaşılmıyor. Ama anlık kaışım yapan sistemden ziyade bir kullanımda tükettiğiniz 10Lt suyu alan bir depo yapıp, burada istediğiniz sıcaklığı ayarlar ve kullanırsanız daha uygun olabilir.
Başarılar dilerim.

merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yerdemi açtım bilmiyorum fakat soruyorum büyükbaş hayvan çiftliğinde hayvanlanların sağım öncesi memelerini yıkamak için 30c civarında su gerekli.termosifonumuz mevcut fakat çok sıcak şebeke suyu soğuk bende paslanmazdan bir tank yapıp soğuk ve sıcak su girişleri yıkama içinde bir çıkış ve çıkışa bağlı bir su tabancası girişlere takılacak selinoid valfler ve onları kontrol edecek bir dijital termostad 30c altına düşünce termosifondan gelişi açacak 30c üstüne çıkınca şebeke suyunu açacak sürekli kullanım olmayacak 10 inek sağıma giriryor yaklaşık 10 lt su kullanılıyor sonra 10 dk sağım ve diğer hayvanlar giriryor yaklaşık 100 hayvan böyle devam ediyor böyler bir sistem iş görürürmi yada bunun yerine ne kullanılabirir ucuz yollu olmaası tabi makbul

Çok karışık anlatmışsın ama hala yardıma ihtiyacın varsa yardımcı olabilirim.

bu konuda sorun problemmı onu duşunuyorum:)sonuçta tak bır elektrıklı veya gazlı şopben sorun olmaktan çıksın istenılen derecede ayarlanabılır tanklı şofpenler örnek 35 derece altına ustune çıksadakı bir-iki derece bumudur yanı çozulemıyen problem yoksa yanlışmı anladım veya bılmedığımız anlamadığımız bır durummu var :)kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri