Haydi gelin fotoğraflarımızı koyalım...

ŞEF

Onursal Üye
Onursal Üye
7-8 yaşlarındayken Grundıg marka radyomuzun eski pilleri ile lamba yakıyordum. Pilleri üst üste koyup, en üstüne de el feneri ampülünü koyuyordum. Alttaki pilin eksi kutbundan bir kablo çıkıp, ampülün yan tarafına tutunca ampül yanıyordu. Pilleri yanyana koyup ta 2 tane kablo ile ampüle bağlayınca daha az ışık veriyordu. Yani seri-paralel bağlantıyı taa o zamandan öğrenmiştim.:)

İkinci projemi de orta okula giderken iş dersinde yapmıştım. İş dersinde ağaç oyma işinde bir tane semazen yapmıştım. Ablam da ona aslına uygun elbise yapmıştı. Çok güzel olmuştu. Resim hocamız şöyle demişti;
--Çok güzel oldu ama bu bir de kendi etrafında dönüyor olsaydı daha güzel olurdu.
Bu söz beni kamçılamıştı. Eski teyp motorunu bir kontraplağın altına monte ettim. Küçük, büyük kasnak ve lastikle devri düşürüp, semazene alt tarafından bağlamıştım. Pillerle çalışıyordu.
Sene sonunda okul sergisine katılmıştı. Sergiden sonra ne oldu bilinmiyor. Akibeti meçhul.

elektrofizikci

Paylaşımcı üye
Kadim bir dostum geldi geçen akşam. 2006 yılında katıldığımız Fizik Öğrencileri Kongresinde yaptığım sunumdan bir kare getirmiş. Bende paylaşmak istedim. ELEKTRONİK AŞK tır... Fizik okurken bile elektronik çalışıyordum...:)

000_0335.jpg

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende memnun oldum dayı askerlik resmim bahriyeli yaptım fırkateynde geminin jeneratör transfer kontrol paneli

tekin126

Profesyonel Üye
merhaba kudretuzuner hocam geçmişi mazıyı hatırlattınız:) bu radyoyu askerde telefon santral operatoruydum santralda canım sıkılıyor radyoyu yaptım Tekirdağ/çorluda askerım problem hoparlörü taktığımda kulaklık var kulağımda duyamıyorum bende hoparlör çikişini santralda boş bır aboneye bağladım o zamankı santral fişli radyoyu bağladığım aboneye takıyorum radyo dinliyorum santralda arıza oluşmuş farkında değilim benım radyonun sesi tum abonelere gidiyor muhabere yuzbaşiyi aramışlar komutanlar yanliz yuzbaşida benı çok sevıyor :)radyodanda haberı var saklamamış soylemıştım santral odasına bır gırışı var:) tekin radyoyu kapat çabuk doğrusu bende korktum meğer tümen komutanı ıyı bır firça atmış heralde goruşmesı sırasında ıyıce rahatsız etmış böyle bır askerlik anım oldu radyoya gelınce pile gereksınım olmadan çalışıyordu :)

Merhaba,
Tüm arkadaşlara sordum.Ben de ilk radyo devremi(1960-1962 arası) paylaşacağım

İyigünler Teiaş da Elektrik Mühendisi olarak çalışan ya da tanıdığı olan kimse var mı?

badbocek

Üye
sayenizde profil resmi koymak aklıma geldi.Picture 003.jpg

Ekli dosyalar

mahtars

Üye
Ve ben

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 59.1 KB Görüntüleme: 71

tekosis

Üye
picture_00338.jpg
bir de benden olsun hocam. bakalım öğrencilerimden kimse var mı burada? :)

Ekli dosyalar

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,068
Kullanıcılar
390,597
Son üye
kartals

Yeni konular