Haydi üniversiteye kafam çok karışık YARDIM...

Madw0lf

Üye
elektrik tesisat ve pano montörlüğü bölümünde son sınıfım gidebileceğim çok bölüm var elektrik seviyorum ve düzgün bi bölüme giderek ilerlemek istiyorum Bölümlerden kısaca bilgi verip tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Teşekkürler
-Biyomedikal cihaz teknolojisi
-Elektrik
-Elektrik enerjisi üretim,iletim ve dağıtımı
-Elektrikli cihaz teknolojisi
-Elektronik haberleşme teknolojisi
-Elektronik teknolojisi
-Elektromekanik taşıyıcılar
-Enerji tesisleri işletmeciliği
-İşçi sağlığı ve iş güvenliği
-Mekatronik
-Mobil teknolojileri
-Nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği
-Otomotiv teknolojisi
-Radyo ve televizyon teknolojisi
-Raylı sistemler elektrik ve elektronik teknolojisi
-Sahne ve gösteri sanatları teknolojisi
-Uçak teknolojisi
-Grafik tasarımı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ucaka teknelojısı bıyomedıkal i, endustriyel otomasyon bolumlerını secersen sırtın yere gelmez

Başkalarına "hangi bölüme devam etmeliyim" sorusu yerine kendine "ben ne yapmak istiyorum" sorusunu sorarsan o zaman işinde en iyisi olursun. Ne yapmak istediğini bilirsen, hangi yolu seçmen gerektiğini bilirsin. Eğer hala kendi düşünceni değil, birilerinin düşüncesini önemsiyorsan sana buradan 2 tane bölüm söyleyebilirim bunlar sırasıyla;
1- Endüstriyel Otomasyon
2- Elektronik Haberleşme

Bunları geleceği parlak bölümler olarak düşünüyorum. Ancak sırf geleceği parlak diye istemediğin bir bölümü seçersen, kendi geleceğini karartırsın.

Şunu öneririm;
Eline bir kağıt kalem al, aşağıdaki soruları ve cevaplarını yaz.
1- Nelerle uğraşmayı seviyorum?
2- Hedefim ne?
3- Beni hedefime ulaştıracak yol hangisi?

Unutma başarısız insan sevmediği işi yapan insandır...

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şöyle soyleyebilirim pano konusunda iyi görüyorum kendimi projeleri okumaya başladım yavaş yavaş ancak otomasyon bölümünden belge almamin bir anlami yok çünkü sirketler bu konuda belgeye degil panoyu işleyen herkese yaptirabiliyor disaridan ben staj gördüğüm yerdeki ustamla bir sirketin 7 adet panosunu evinde yapip gonderdik yani belgesizde bu iş yapilabiliyor diye dusunuyorum o yuzden elektrik konusu icersinde herhangi bölüm olabilir hepsini yapabilirim ilgiliyim sadece sizden ogrenmek istedigim ileride bana en lazim olacak belge hangi bolumle alakalidir bu onemli benim icin bu konu hakkinda yardim istemistim sadece

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri