Havya Sapı Isınma Sorunu (Solomon)

karadvt

Katılımcı Üye
Merhabalar ustalar, arkadaşlar.

Birkaç ay önce sizlerin de tavsiyeleriyle Solomon SR-968 30 watt havya aldım. Havyadan memnunum şimdilik. Bir sıkıntısı yok.

Sorunum ise şu: Ben bu havyayi ara kablo dimmeri ile kullanıyorum. Dimmerden ısıyı arttirip azaltarak az da olsa düşük ısı ihtiyacımı gideriyorum. Fakat tam açıp kullandığım da oluyor.

Bu sıralar havyanin sapi yani uca yakın silikon tutma yeri fazla ısınıyor sanki. Önceki havyam da bu sekilde çok ısınmaya basladiktan bir süre sonra bozulmuştu.

Dimmerin havyayi bozma ihtimali var mi acaba?

Screenshot_20180928-151611.png
Screenshot_20180928-151543.png

Havya yarim saat falan takılı kalınca sapı baya ısınıyor. Önceki dw aynı marka 40 watt havyaydi o da sapı çok ısındı ve sonra bozuldu
havyanın sap kısmı plastik malzeme ya ondan birde yüksek ısıda boşta kalınca doğal ısınması....bence ısınması normal yani.havyan 20 watt falan olsaydı kendini anca ısıtırdı birde ordan bak...güle güle kullan.

havyanın sap kısmı plastik malzeme ya ondan birde yüksek ısıda boşta kalınca doğal ısınması....bence ısınması normal yani.havyan 20 watt falan olsaydı kendini anca ısıtırdı birde ordan bak...güle güle kullan.

Tamamdır o zaman bu sekilde devam edeyim. Prizde unutmamaya gayret edersem ömrü uzar herhalde. Teşekkür ederim.

Havya sapını orijinal olan bir havya tutucusunda özellikle kullanmaya çalışın, sapı yukarıda ucu ise yerde olacak şekliyle her zaman ısıtılmada kaldığında, belirli sürelerde ısının yukarıya doğru hem ısınan hava akımıyla hem de iletimle gelmesi bu sapını bazen fazla ısıtabilir. Sapında sarı renkte silikon bir geçme halkası vardır, bunu üzerinde tam sonuna kadar geçirilmiş olarak geçirererek kullanırsanız bu fazla ısıdan daha az (Elinizi yakamayan derecelerde) etkilenebilirsiniz örneğin. Kolay gelsin.

Havya sapını orijinal olan bir havya tutucusunda özellikle kullanmaya çalışın, sapı yukarıda ucu ise yerde olacak şekliyle her zaman ısıtılmada kaldığında, belirli sürelerde ısının yukarıya doğru hem ısınan hava akımıyla hem de iletimle gelmesi bu sapını bazen fazla ısıtabilir. Sapında sarı renkte silikon bir geçme halkası vardır, bunu üzerinde tam sonuna kadar geçirilmiş olarak geçirererek kullanırsanız bu fazla ısıdan daha az (Elinizi yakamayan derecelerde) etkilenebilirsiniz örneğin. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim hocam. Demek ki orijinal standı boşuna ucu havada kalacak şekilde yapmamışlar. Ben standart ucu aşağıda kalacak şekilde olan spiralli stand kullanıyorum.Dediğiniz mantıklı

Bu tipte çift yaylı (İç içe konik ve düz yaylı) orijinal bir havya altlığı ise, bunun havya ucu içine konduğunda yatayla olan mevcut açısını azaltabilmek veya bu avyanın yatayla olan büyük açılarını azaltabilmek için altlığa yay tespitini yapan kelebek somununu açıp araya yanmayan (ısıya dayanıklı) pin, vida, vb. koyup kelebek somununu ondan sonra kapatabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu tipte çift yaylı (İç içe konik ve düz yaylı) orijinal bir havya altlığı ise, bunun havya ucu içine konduğunda yatayla olan mevcut açısını azaltabilmek veya bu avyanın yatayla olan büyük açılarını azaltabilmek için altlığa yay tespitini yapan kelebek somununu açıp araya yanmayan (ısıya dayanıklı) pin, vida, vb. koyup kelebek somununu ondan sonra kapatabilirsiniz. Kolay gelsin.

Aynen hocam buna benziyor bendeki de (icteki yay yerine ince bir metal var sadece) . Dediginiz şekilde açısını ayarlayacağım

Topraklı olan bir havyayi topraksız kullanmak da fazla isinmasina sebep olur mu? Rezistansına zarar verir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri