Havya rezistansı kızarıyor

hayır eşit ısınıyor rezistans ışığın göründüğü yerde delik var rezistans boyunca mavileşmiş orası eşit ısınıyor yani 4007 ile çözülebilir.
O zaman 4007 ile deneyeyim eğer elimde varsa. Peki ısınmaya etki eder mi yani lehimi eritemeyecek kadar da düşmez değil mi?

Veya başka muadili var mı 4007 mi olmalı kesinlikle?

O zaman 4007 ile deneyeyim eğer elimde varsa. Peki ısınmaya etki eder mi yani lehimi eritemeyecek kadar da düşmez değil mi?

Veya başka muadili var mı 4007 mi olmalı kesinlikle?
300 derece üzerine çıkmasına engel oluyor eskiden tahta saplı havyalara yapardık aşırı ısnmazdı lehimi çürütmesine engel oluyor.

300 derece üzerine çıkmasına engel oluyor eskiden tahta saplı havyalara yapardık aşırı ısnmazdı lehimi çürütmesine engel oluyor.
Merhaba benim havya 40w, devre lehimleme için biraz yuksek isili, piyasada çokça satılan bi havya ilk havyam olduğu ve lehim yapmayi bu havyada ogrendigim için 40w in ped ısitma süresini zorda olsa öğrendim ve normali buymus gibi kullaniyordum. Ve bi arkadaşın 25w havyasini kullaninca lehim yapmak için yarışmıyorum gibi geldi benimkine gore.2 3 kat sure daha fazla pedi ısıtman gerekiyor. ve sakince lehimini yapıyorsun. Daha rahat. Yavaşca sakince. Bende 40w lik havyaya 1n4007 taksam biraz olsun ısısını düşürmüş olup ped ısıtma suresini uzatip, aman ped kalkmasin, aman yarı-iletkenlere dikkat, aman direnç yanmasin.. gibi dusuncelerden birazcik daha uzaklasip rahat lehim yapabilirmiyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri