Havya Önerisi

oluyor 5 lira filan olur ucu somun açılınca uç çıkıyor seramik rezistanskılıfı ucun içine giriyor...

Tamamdır. Zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkürler. Yine bir sorum olursa buraya yazarım.
Sağlıcakla kalınız...

Benimki solomon 40 watt idi bozuldu. 30 watt olanını mi alsam ki? 1 yildan biraz fazla dayandı benimki

558217.jpg

TT T-echnic ZD-30CN 30W var var bunu 1 hafta fişte unuttum banamısın demedi.

İnsan lazım olunca bununla bile lehim yapıyor :D

Şaka maka 20 saniyede eritmeye başlıyor.

IMAG1709.jpg

558217.jpg

TT T-echnic ZD-30CN 30W var var bunu 1 hafta fişte unuttum banamısın demedi.

Peki hocam bu seramikler için üzerinde yazam wattan daha güçlü olduğunu falan okudum bir yerde. Yani ısırması daha iyiymis. Sizinki nasıl? Isitmasi iyi mi? Ben smd de cok nadir kullanıyorum. Onun dışında kablo kondansator direnç vs lehimlerim genelde.

Duruma göre
TT T-echnic ZD-30Cn
Proskit 30w
Solomon 30w

Sizi de fazla bunaltmadan bunlardan birisini alırım artık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki hocam bu seramikler için üzerinde yazam wattan daha güçlü olduğunu falan okudum bir yerde. Yani ısırması daha iyiymis. Sizinki nasıl? Isitmasi iyi mi? Ben smd de cok nadir kullanıyorum. Onun dışında kablo kondansator direnç vs lehimlerim genelde.
ısıtması iyi topraklı fişi olsun tamam.

Evin yakınında televizyoncu bir dayı var. Geçerken uğradım ne kullanıyorsun dayı diye sordum. Adını bilmiyorum gel bak dedi.

Solomon 30w sarı olanından kullanıyor. Ben sabah gelince fişe takarım akşam çekerim, uzun zamandır da kullanırım dedi. Sabahtan beri açık olmasına ragmen sapı da ılıktı makinenin.

Demek ki benim şansıma 40w olanı çabuk bozuldu. Son zamanlarda sapı aşırı ısınırdı. Demek ki selektör atarmış da ben anlamazmışım.

Başına gelen arkadaşlar dikkat etsin. Bende sakatlık çıkmadı şükür. Çıkabilirdi de.

Bende uzun zamandır havya arıyorum. Universite sınavım olduğu için havyayla pek işim olmuyor. Araştırdım bütçeme göre Solomon veya https://m.banggood.com/Mustool-MT22...s-Solder-Tips-p-1077119.html?rmmds=categories bundan almaya karar verdim. Sizce hangisi daha iyidir?
Saygılar.

Linkteki ürünü ben de epey inceledim aliexpresste. Olumsuz yorumlar var baya. Özellikle uçları hemen eriyor demişler. Birkac günde bozuldu diyen de var. O nedenle ben vaz geçtim.

Solomon 40w kullandım. Burada da bahsettim. Havya gayet iyiydi de 2 gun önce bozuldu. Muhtemelen bir sorun vardı benimkinde. 30w olanı daha iyi gibi solomonun. Ben de birkaç gün içinde ya uygun yollu bir istasyon ya da solomon proskit, class veya Ttecnich bir havya almayı düşünüyorum. Bu arada seramik rezistans zannediyordum solomon 30w olanını ama değilmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri