Havuz Pompası, Isı Pompası ve Aydınlatma Kontrol Panosu Tasarımı

FikriU

Üye
Merhabalar, foruma yeni üye oldum. Öncelikle bu meslek ile direkt olarak ilgim yok. Aşağıda bilgilerini verdiğim özelliklerde
elektrik panosu toplamak istiyorum. Tasarım konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Fikri Ünal

1,2 kw motor (devir daim pompası) (380 v)
1 kw ısı pompası (220 v)
0,10 kw led aydınlatma

Pompa, Isı pompası ve aydınlatmalar ayrı ayrı bağımsız çalıştırılabilecek.
Led aydınlatmalar için zaman saati konulabilir. (wall washer)
Motor ve ısı pompası için Termik Manyetik şalter kullanmak istiyorum.
Kaçak akım rölesi olabiliyorsa iyi olur.
Panoyu kapalı bir alana yerleştireceğim.
Açma kapama işleri için pako şalter olursa daha iyi olur.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Profeyonel yardım alın demek istediniz sanırım.

fikri bey , yerleşke belirtirseniz, bulunduğunuz yerdeki arkadaşları size yönlendirebiliriz. pano tasarımı ve yapımı amatörce yapılacak bir şey değildir. işinin ehli kişiler tarafından yapılmalı ve monte edilmelidir.
Profeyonel yardım alın demek istediniz sanırım.

fikri bey , yerleşke belirtirseniz, bulunduğunuz yerdeki arkadaşları size yönlendirebiliriz. pano tasarımı ve yapımı amatörce yapılacak bir şey değildir. işinin ehli kişiler tarafından yapılmalı ve monte edilmelidir.
bir de, onlar da şeklinde de da ayrı yazılmalı. Bağlaç olan de ayrı yazılır.

bir de, onlar da şeklinde de da ayrı yazılmalı. Bağlaç olan de ayrı yazılır.
Sayın Paskomya'dan alıntı yaptığınız cümlede ayrı yazılması gereken "dahi" anlamında bir "de, da" göremedim. Düzeltme gereği duyduğunuz "de, da" cümlede nerede geçiyor belirtebilir misiniz?

Sayın Paskomya'dan alıntı yaptığınız cümlede ayrı yazılması gereken "dahi" anlamında bir "de, da" göremedim. Düzeltme gereği duyduğunuz "de, da" cümlede nerede geçiyor belirtebilir misiniz?
Lütfen... diye başlayan alt cümlede yazıyor, imza deniyor buna bazılarınca

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri