havuz lambaları için trafo

ugur1453

Üye
300watt/12 volt 7 adet havuz lambası kaç watt lık trafo kullanmam gerekir acil arkadaşlar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Lambaları aldıgınız magazaya, her bır lamba için, aynı degerde trafo sipariş edınız. Tek trafo kullanmanız, Büyük bır trafo ve pano yanında, trafo da arıza oldugunda tüm lambaların sönmesı demekdir. Her bir trafo primer ve sekonderini ayrı ayrı sigorta ile koruyunuz.

artık bu 300w lık havuz lambalarını bırakma zamanı gelmedimi. led havuz lambası kullanmanızı tavsiye ederim. yedi adet lamba 2100 w yapar. ayrıca çok sık patlamalarıda artı maliyet led kullanmanızı tavsiye ederim.slm

çok teşekkür ederim fazla bu işlerle uğraşmıyorum.sizin gibi abilerimiz bizleri bilgilendiriyor.çok sağolun.

yok.hepsini bir trafoya bağlamışlar.lambalar led mi değilmi bilmiyom bakamadım.ben tamir için gitmiştim.7 lamba var trafoda 400w diye hatırlıyom.lambalar 300 w olmayabılır.sadece internette baktım aynıları giibi 300 watt gösteriyodu.teşekkurler.

yok.hepsini bir trafoya bağlamışlar.lambalar led mi değilmi bilmiyom bakamadım.ben tamir için gitmiştim.7 lamba var trafoda 400w diye hatırlıyom.lambalar 300 w olmayabılır.sadece internette baktım aynıları giibi 300 watt gösteriyodu.teşekkurler.
lambaları görme şansınız yok mu acaba?

eğer ortada yuvarlak bir parça varsa o led çipidir lambalar leddir. ama flaman varsa halojendir.

ugur kardes ben bir ara bu havuz islerinde calistim 2005 senesiydi sanirim ozaman biz her lambaya ayri bir trafo koyurduk. ozamandan buyana teknoloji gelsiti led lamlar cikti simdi sistem nasil bilmiyorum ama en mantiklisi her lambaya bir tane trafo koyman tek trafoyla isi coecem dersen bir lamda veya trafoda ariza cikarsa butun lambalarin calismayacaktir.

ugur kardes ben bir ara bu havuz islerinde calistim 2005 senesiydi sanirim ozaman biz her lambaya ayri bir trafo koyurduk. ozamandan buyana teknoloji gelsiti led lamlar cikti simdi sistem nasil bilmiyorum ama en mantiklisi her lambaya bir tane trafo koyman tek trafoyla isi coecem dersen bir lamda veya trafoda ariza cikarsa butun lambalarin calismayacaktir.

ya zaten lamba verdıler bunlar yedek dedıler ama onlar 300 luk mus heralde ledlı lamblar da var havuzda bizde bakmadan taktık.oruç kafa taktık.400 watt trafoydu gercı bır tane 300 luk takmıısmdır heralde bırde hazırda olan vardı gerısı led dı zaten.çok teşekkur ederim ilgin için saolasın.

led degilse o ampuller PAR-56dır 12 volt 300 wattır hepsine ayrı trafo kullan

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri