Havuz elektrik panosu

Tek flatörlede olur tabi.Ancak,flatörlü sis-
temlerde,depo ve flatör durumuna bağlı
olarak,suyun dalgalanma sorunu olabile-
cekse,bu durum sorun yaratabilir.Onu göz
önüne almak gerekebilir.
Soğutma kulesinde bu bahsettigin dalgalanma sorununu çözmek için bir bidonun kafasını kesip flatörü de bidonun içine koyduk . Böylece büyük su kitlesinin dalgalanmalarından bağımsız çalışıyor. Sensörlü uygulama da yaptık. Onun da bazen zırıltısı bitmiyor . Yok sensor bozuldu yok akıllı röleden program uçtu . Gidip program yazmaktan biktim bir ara .
Hocam bana biraz daha açar mısınız konuyu yapmaya çalışıyorum ancak tam anlıyamadım.
Tek start stop buton ile motor kumanda ve güç devresini internetten bulabilirsin . Buradaki start ve stop butonları yerine seviye flatorunun kontakları bağlanacak sadece .

Çizim programında flatör yok onun yerine endüktif sensör ile çizimi yapsam similasyonda bir sıkıntı olur mu ?

Soğutma kulesinde bu bahsettigin dalgalanma sorununu çözmek için bir bidonun kafasını kesip flatörü de bidonun içine koyduk . Böylece büyük su kitlesinin dalgalanmalarından bağımsız çalışıyor. Sensörlü uygulama da yaptık. Onun da bazen zırıltısı bitmiyor . Yok sensor bozuldu yok akıllı röleden program uçtu . Gidip program yazmaktan biktim bir ara .

Tek start stop buton ile motor kumanda ve güç devresini internetten bulabilirsin . Buradaki start ve stop butonları yerine seviye flatorunun kontakları bağlanacak sadece .
bu dediğinizi yaptım ama istediğim gibi çalışmıyor benim istediğim şu şekilde ;
Bir havuz var iki tane seviye sensörü var sadece role kontaktör ve seviye sensörü kullanarak çözülecek.Alt seviye sensoru havuzun 20cm derinliğinde üst seviye sensörü en üstünde.Su seviyesi alt seviye sensörünün altına düşünce su basmaya başlıyacak üst seviye sensörüne gelince durucak.İki sensörün ortasında su dolmayacak sadece alt seviye sensörünün altına inince çalışacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri