Havuz elektrik panosu

ardddaa

Üye
İyi akşamlar ustalarım söyle bir durumla söz konusu kaldım bir problem ama çözümünü bulamadım.
Bir havuz var iki tane seviye sensörü var sadece role kontaktör ve seviye sensörü kullanarak çözülecek.Alt seviye sensoru havuzun 20cm derinliğinde üst seviye sensörü en üstünde.Su seviyesi alt seviye sensörünün altına düşünce su basmaya başlıyacak üst seviye sensörüne gelince durucak.İki sensörün ortasında su dolmayacak sadece alt seviye sensörünün altına inince çalışacak.Baglanti semalarinizı bekliyorum.
Saygılar.

İyi akşamlar ustalarım söyle bir durumla söz konusu kaldım bir problem ama çözümünü bulamadım.
Bir havuz var iki tane seviye sensörü var sadece role kontaktör ve seviye sensörü kullanarak çözülecek.Alt seviye sensoru havuzun 20cm derinliğinde üst seviye sensörü en üstünde.Su seviyesi alt seviye sensörünün altına düşünce su basmaya başlıyacak üst seviye sensörüne gelince durucak.İki sensörün ortasında su dolmayacak sadece alt seviye sensörünün altına inince çalışacak.Baglanti semalarinizı bekliyorum.
Saygılar.
İki tane kontaklı flator ile bu sistem çok kolay yapılır. Üstteki start , alttaki stop yapacak. Yanı kumanda devresinin stopu alttaki flator, startı ise üstteki flator olacak . Kumanda devresi kontaktorunden ise yardımcı kontakla starta mühürleme yaparsınız. Devre bile çizmeye çalışmak zaman ve kağıt israfı.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim kusura bakmayın saatlerdir uğraştığım için kafa kalmadı.

İki tane flator ile bu sistem çok kolay yapılır. Üstteki start alttaki stop yapacak. Yanı kumanda devresinin stopu üstteki flator startı ise alttaki flator olacak . Kumanda devresi kontaktorunden ise yardımcı kontakla starta mühürleme yaparsın. Devre bile çizmeye çalışmak zaman ve kağıt israfı.

Ben öğrenciyim hocam öyle istediği için öyle yapıyorum :(

Tek flatörlede olur tabi.Ancak,flatörlü sis-
temlerde,depo ve flatör durumuna bağlı
olarak,suyun dalgalanma sorunu olabile-
cekse,bu durum sorun yaratabilir.Onu göz
önüne almak gerekebilir.

Hatta tek flatör bile oluyor baba içi bilyalı flatorler ile . Uçtaki ağırlık ile seviye ayarı yapılıyor. Arkadaş öyle istiyor diye öyle tarif ettim
Hocam bana biraz daha açar mısınız konuyu yapmaya çalışıyorum ancak tam anlıyamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri