hatalı kompanzasyon

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Erhan KardeŞ Problemİ ÇÖzemedİn Daha Heralde Mana Maİl At

taurus60 arkadaşım Erhan kardiş problemi çözmüş anlaşılan. 3 nisan da konuyu açıyor 6 nisan da detaylar ile ilgili sorduğum soruya yarım bir cevap verip bir daha gözükmüyor.....
Anladığım kadarıyla sizinde kendinize göre çözümleriniz var. Fakat bunu açıklamak istemiyorsunuz elbette kafa yorup, emek verip özel birşeyler ortaya çıkarmışsanız bu sizin uhdenizde dir.(Telif hakları kanunu da böyle diyor)
Bana gelince (daha önce benzer uygulamalar yaptığım için) konuyu okuduğumda çözüm bulabileceğimi (yada en azından tartışmaya açamayı) düşündüğümden detaylar ile ilgili soru sormuştum. Hatta biraz çalışıp 1-2 çizim dahi yapmıştım bunu formda yayınlamayı düşünüyor (dum) bir cevap alamayınca vaz geçtim hatta biraz da :mad: .
1,5 aydır da konuyu takip ediyorum yeni mesaj görünce cevap mı var diye baktım. Ama bu mesajınızın konu ile ilgili olamadığını düşünüyorum. saygılar.

edremit kardeşim sen yine de düşüncelerini ve çizimlerini paylaş benc. forumlardaki paylaşımlar karşılıksız olduğu için değerlidir.zaten benim gordüğüm kadarıyla kimse burada müşteri bulmaya da çalışmıyor ...sen göster buyukluğunu. selamlar

edremit ' Alıntı:
taurus60 arkadaşım Erhan kardiş problemi çözmüş anlaşılan. 3 nisan da konuyu açıyor 6 nisan da detaylar ile ilgili sorduğum soruya yarım bir cevap verip bir daha gözükmüyor.....
Anladığım kadarıyla sizinde kendinize göre çözümleriniz var. Fakat bunu açıklamak istemiyorsunuz elbette kafa yorup, emek verip özel birşeyler ortaya çıkarmışsanız bu sizin uhdenizde dir.(Telif hakları kanunu da böyle diyor)
Bana gelince (daha önce benzer uygulamalar yaptığım için) konuyu okuduğumda çözüm bulabileceğimi (yada en azından tartışmaya açamayı) düşündüğümden detaylar ile ilgili soru sormuştum. Hatta biraz çalışıp 1-2 çizim dahi yapmıştım bunu formda yayınlamayı düşünüyor (dum) bir cevap alamayınca vaz geçtim hatta biraz da :mad: .
1,5 aydır da konuyu takip ediyorum yeni mesaj görünce cevap mı var diye baktım. Ama bu mesajınızın konu ile ilgili olamadığını düşünüyorum. saygılar.
HOCAM BAZI KONULARDA HAKLISIN.AMA BENIM AKLIMA DAHA BASKA BIR COZUM GELDI.ACABA SIZ BU KONUDA NE DIYECEKSINIZ.SIMDI BU SISTEMI DEVREYE ALAN ANAHTAR YADA KONTAKTOR OLABILIR .BUNDAN UYARTIM ALIP BURAYA UYGUN BIR KONDANSATOR BAGLASAK.SISTEM DEVREYE GIRDIGINDE BU KONDANSATOR BURADA KOMPANZE ETSE DOLAYISIYLA DIGERINE IS KALMASA OLMAZMI.BENCE OLABILIR GORUNUYOR AMA UZMAN OLARAK SIZIN FIKRINIZ NEDIR ACABA

arkadaşlar şimdi dengesiz yük oldugunda sistem 3 faza göre kontrol yapıyor bi fazda yükvar diğerinde yük olmadığı için o fazdan kapasitif yazıyor olmasın diyorum ama bu çok yazıyor aktifle beraber gidiyor kesintisis güç kaynağından olmasın sorun

biri cevapalmıyacakmı deneyimili kimselerde bilmeleri lazım kimse böyle bir sorun yaşamadımı

evliya ' Alıntı:
biri Cevapalmıyacakmı Deneyimili Kimselerde Bilmeleri Lazım Kimse Böyle Bir Sorun Yaşamadımı
hocam Sen Ayrıntılı Bır Adet Sema Cızmelısınkı Kımse Kafasında Bırsey Uydurup Sana Fazla Bırsey Anlatamaz
sen Bize Anlatabilmek Icin Tesisindeki Baglantinin Semasini Dosya Halinde Siteye Link Et
bizde Ona Bakarak Sana Yorum Yapalim.ama Senin Tesisinde Kapasatifin Fazla Olmasi Demek Ona Karsilik Gelen Induktif Yukun Az Olmasidir.bu Durumda Kapasitif Yukun Azaltilmasi Yani Kondansator Kvarlarinin Degerlerini Dusurmen Gerektigi Seklinde Yorumlanmaktadir .mesela Bunu En Basit Anlama Sekli Kondansatorleri Roleyi Devreden Cikararak Kapasatifin Degisimini Vede Buna Karsilik Induktif Degerinin Degisimini Kontrol Etmektir.

Dinamik kompanzasyon diye bir kavram var.
Bu tip kompanzasyon çok hızlı, saniyenin 1/50'si gibi zamanda işlem yapar.
Bu cihaza göre punta kaynağı yavaş bir yük bile sayılabilir.
Ekte bu tip cihazlara örnek var.

Broşür_DYCOM.pdf

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri