Hata 105 (net: ERR_NAME_NOT_RESOLVED):

procon55

Üye
Merhaba Arkadaşlar bende fijitsu siemens amilo Pi1536 bilgisayar var.Makina internete bağlı çeşitli ağır sayılacak(siemens step7 maneger,autocad 2007 v.s) programlarda açıkken mavi ekran verdi.Sonra ben on-off tuşundan pc'yi kapattım.Tekrar açmak için on-off tuşuna bastım açılmadı, bunun üzerine pili çıkardım 230vac adaptör takılıyken pilde yokken tuşa bastım açıldı.Programları denedim açtım kapattım bir problem yok açıldı kapandılar.Herşey tamam pc çalışıyor derken benim bilgisayar katili arkadaşlardan birisi (230vac) fişi çekmiş pc olduğu gibi kapandı.Bunun üzerine ben arkadaşın bir güzel uzun künyesini okudum:))) tekrar bilgisayarı açtım 2-3 tane programım hata verdi çalışmadı.Sonra programları bi şekilde hallettim ama bir türlü internete giremiyorum.Şirketin ağına giriyor(manuel ip vererek) ama oradan da internete girmiyor antivirüs programını kaldırdım belki ondan olur diye ama yine girmiyor.Evdeki pc den laptopun lan driver larını indirdim kurdum tekrar, yine olmadı.Bir çıkmazın içindeyim lütfen bana yardımcı olun.Format atmak istemiyorum(1-2 hafta lanet programları kurmak istemiyorum zaten kurup çalıştırıncaya kadar bir hal olmuştum).2008 model bir pc ve hiç format atılmadı.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum.Önerilerinizi bekliyorum sağlıcakla kalın.....

pil dediğiniz bios pilidir. Bios anakartınıza bağlı olan donanımların listesini işletim sisteminize veren küçük bir dos yazılımdır. Bu pil takılı değilse sistem saatiniz ve donanımsal data verileri windowsa sağlıklı aktarılmaz bazı donanımların çalışmasını kısıtlayabilir. İnternet bağlantı sorunuzun kaynağı büyük ihtimalle budur. İnternet kartınızı cihazınız tam olarak görmüyor. Yapılacak en doğru şey pili pc kapalıyken yerine takın ve format atın gerekli driverlerınızı yükleyin sorun temiz şekilde düzelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri