Hastane Elektrik Tesisatı Hakkında

maritime

Üye
benim sorum şu;
bir hastane yapıyoruz ve projede ameliyahane ve yoğun Bakım odalarını çiift beslemeli ve ıt istem üzerinden göstermiş.. fakat acil servis , küvez odaları , doğumhaneler ve diyaliz üniteleride çift beslemeli ve IT sistem üzerinden olması gerekmez mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hastane yoğun bakım ünitesinde olması gereken priz sayısı kaç tanedir? (bir yatak ve üzerindeki yatay tip yoğun bakım ünitesinden bahsediyorum.)

elektrik prizi 12 adet ,
oksijen, vakum, 4 bar hava prizi olması gerekiyor bir de kaçıncı sınıf yoğun bakım onuda belirtirseniz daha yardım cı oluruz

ewet arkadaşım yoğun bakım ünitelerinde de izalasyon panosu kullanmak zordasın.

hepsinin dışında bahsettiğiniz bölümlerdeki tesisata ek olarak hayati makinelerin bağlı olduğu yatakbaşı prizlerinin yanına ups ten de hat çekmelisiniz,malum kesintili ülkede hastanelerin,dolayısıyla insanların mağdur olmaması gerek

bunların şartnamede en ince ayrıntısına kadar işlenmesi gerekmiyor mu?yapı hastane sonuçta

Her priz linye hatının kapasitesi farklıdır...yani hastahanenin bazı odalarında çok büyük güçler çeken aletler vardır..bunların tek tek ayrı hatlar üzerinden prize bağlantısı sortiler vasıtasıyla sağlanmalıdır..geriye kalan normal az kapasiteli prizler ise(az güç çeken prizler) 7 tanesi bir hatta bağlanabilir....

Her priz linye hatının kapasitesi farklıdır...yani hastahanenin bazı odalarında çok büyük güçler çeken aletler vardır..bunların tek tek ayrı hatlar üzerinden prize bağlantısı sortiler vasıtasıyla sağlanmalıdır..geriye kalan normal az kapasiteli prizler ise(az güç çeken prizler) 7 tanesi bir hatta bağlanabilir....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri