Hastahanede Elektrik Kontağından Çıkan Yangın

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Hastanede yangın
İstanbul Maltepe'de bulunan Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde yangın çıktı.

İstanbul Maltepe'deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangın korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Acil Servis'i bulunduğu C Bloğun çatı katında çıkan yangın nedeniyle 150 hasta diğer bloklara nakledildi. Hastanenin tahliyesi sırasında hastaların bir an önce ambulanslara binmek istemesi üzerine kısa süreli panik yaşandı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ve yaklaşık 4 saatte söndürülen yangın sonucu hastanenin çatısı kül oldu.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bursa'da çıkan yangının da elektrik kontağından çıktığı hatta kablonun halojen olup olmamasınında bunda etkili olduğunu söylemişlerdi. Bursada çıkan yangının bir izmaritten çıktığını bir itfaiye görevlisinden duymuştum. Sebebini teşhis edemedikleri şeyin sebebi nedense hep elektrik...

elektrik kontagından derken kısa devre mi olmuş yoksa birisi panonun içine yanıcı maddemi koymuş.tam araştırılıp öyle konuya kesin hüküm verilse..;;))

Bursa'da çıkan yangının da elektrik kontağından çıktığı hatta kablonun halojen olup olmamasınında bunda etkili olduğunu söylemişlerdi. Bursada çıkan yangının bir izmaritten çıktığını bir itfaiye görevlisinden duymuştum. Sebebini teşhis edemedikleri şeyin sebebi nedense hep elektrik...

Sanırım hastahane yatakhaneleri gibi çok fazla yanıcı ve tehlikeli ekipmanın bulunmadığı yerlerde en çok şüphe edilen sebeplerden birisi elektrik kontağı.

en son yangın çıkaracak naden elektriktir.binanın elktrik hattında ykş bulunması gerekir.meslektaşlarım hak verir.bilmeyen şahıslar elektrik kontağını iyi öğrenmişler.......

hastanenin çatısı yanıyordu nasıl bağlıyorlar anlamadım izocamlar yanıyor gibi geldi bana çatı yalıtımı( biri çatı arasında sigara içmiş olmasın:)

olabilir.yanlız şu önemli husus dikkate alınmalı hastanenin periyodik bakımları yapılması gerekir.büyük ihtimalle dikkatsizlikten yangının çıkma olasılığı var..

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri