harmonik ölçüm rapor yorumlama

eee33

Üye
harmonik ölçümleri sonucunda
voltaj da
THD L1N(%) 2,7
THD L2N(%) 2,75
THD L3N(%) 2,75
THD NG(%) 320

akımda
THD L1N(%) 11
THD L2N(%) 12
THD L3N(%) 12
THD NG(%) 300

nötr toprak gerilimi 1V ile 3,7 V arasında değişiyor

sisteme herhangi bir müdahalede bulunmamız gerekir mi ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mesela bunda gerilim thd değerinde sorun yok. tek tek harmoniklere baktınız mı 3. 5. harmonik değerleri.
+ ölçümlerin hizmet kalite yönetmeliğine göre alınması lazım.

hangi cihazla ölçtünüz , hangi aralıklarla ölçüm aldınız vs

Fluke 430 ıı ile 4 gün boyunca sürekli ölçüm yapılarak elde edilmiş sonuçlar.

3. ve 5. harmonik değerleri %1-2 seviyelerinde en yüksek 7. harmonik mevcut.

akım harmoniklerinin ektisi nasıldır. toprak nötr harmoniğin oluşturabileceği sıkıntılar nelerdir

1000kva lık trafomuz var.80KW ile 290KW arasında güç çekiyoruz.100KW toplamdoğru akım motorumuz var.100KWRezistanslı ve infraret ısıtıcılarımız var.6tane ups güç kaynağımız ve akülü terazi ünitemiz var%tht A %25-49 arasında % THT V 2-2,5arasında PLCler bazen anlamsız hatalar veriyor.Senkron kartları yanıyor.Kumanda arızaları meydana geliyor.Sistemin rezonansa girmesinden korkuyorum.Harmonik rölekoymak istiyoruz .Mevcut kompanzasyona paralel harmonik pano konması mümkünmüdür?Regler ,curcitor 12 kademe .her kademeye harmonik röle konmazsa ne olur.örneğin tek çift kademelere 6 Hröle yi kondansatör ile seri koysak ?Birkaç makineye lokal Hröleli kompanzasyon yapsak? Çahilliğimi bağışlayın kaynak arıyorum .Yönlendirme yapabilecek varmı?Bu yılın Bakım bütçesini 25000 tl kadar geçtik.Ekonomik ve işe yarar bir çözüm arıyorum!

1000kva lık trafomuz var.80KW ile 290KW arasında güç çekiyoruz.100KW toplamdoğru akım motorumuz var.100KWRezistanslı ve infraret ısıtıcılarımız var.6tane ups güç kaynağımız ve akülü terazi ünitemiz var%tht A %25-49 arasında % THT V 2-2,5arasında PLCler bazen anlamsız hatalar veriyor.Senkron kartları yanıyor.Kumanda arızaları meydana geliyor.Sistemin rezonansa girmesinden korkuyorum.Harmonik rölekoymak istiyoruz .Mevcut kompanzasyona paralel harmonik pano konması mümkünmüdür?Regler ,curcitor 12 kademe .her kademeye harmonik röle konmazsa ne olur.örneğin tek çift kademelere 6 Hröle yi kondansatör ile seri koysak ?Birkaç makineye lokal Hröleli kompanzasyon yapsak? Çahilliğimi bağışlayın kaynak arıyorum .Yönlendirme yapabilecek varmı?Bu yılın bakım bütçesini 25000 tl kadar geçtik.Ekonomik ve işe yarar bir çözüm arıyorum!
Yardımlarınız için teşekkürler .Tüm frekanslarda ölçüm yaptırıyoruz.Günlük güç analizi yapmaya başladık bütün sürücülerin akımlarını tek tek ölçüp %THT değerlerini kaydetmeye başladım.Sorunu bulucaz.

Harmoniğe sebep olacağı tahmin edilen güçler toplamı,trafo gücünüzün % 25 inden küçük ise,herhangibir
tedbir düşünmeye gerek yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri