hareket sensörünü ışıldağa bağlamak

Sakın böyle bir şey yapma sensör klemensinde 220 vac var.
bunun yapabilmen için biraz daha temel elektronik bilgi edinmen gere yüksek ve alçak voltaj bilgini de arttırmalısın. O zaman sonra sensörün içini açıp ihtiyacın doğrultusunda düzltme ve iyileştirme yapmalısın.

isildak.jpg

Yapacağın bağlantı yukarıdadır, enerji altında kablolarla oynama dikkatli ol!

Ekli dosyalar

• isildak.jpg
    isildak.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 29
Sakın böyle bir şey yapma sensör klemensinde 220 vac var.
bunun yapabilmen için biraz daha temel elektronik bilgi edinmen gere yüksek ve alçak voltaj bilgini de arttırmalısın. O zaman sonra sensörün içini açıp ihtiyacın doğrultusunda düzltme ve iyileştirme yapmalısın.

Bobin değil :) 220V bobinli röle yok yok bence sen vazgeç Sn bylent haklı galiba :)

Vakit ayırıp sorularımı cevapladığınız için teşekkürler.

Bana sadece bu devre gerekiyor yani genel olarak elektronikle uğraşmıyorum.Gerekli izolasyon önlemlerini alacağım.

220V bobinli röle yi google da araştırdım ama çok farklı sonuçlar geldi nasıl birşey almam gerektiğini belirleyemedim.Bir link yada model verebilirmisiniz?

Satın alırken 220V bobinli, 1 NO kontaklı yada 1 enversör kontaklı röle diyeceksiniz Kontak akımı 10A yada 6A en düşük olanı alman yeterli.

Omron var Schrack röle var, Röle ile soketini birlikte alırsan vida ile bağlantı yapabilirsin aksi taktirde lehim yapman gerekecek.

Satın alırken 220V bobinli, 1 NO kontaklı yada 1 enversör kontaklı röle diyeceksiniz Kontak akımı 10A yada 6A en düşük olanı alman yeterli.

Omron var Schrack röle var, Röle ile soketini birlikte alırsan vida ile bağlantı yapabilirsin aksi taktirde lehim yapman gerekecek.

omron , röle , omron röle , mks2pI , 220v ac , 220 v ac , ucuz , röle , mks2pI fiyatı

Omron ellerinde yokmuş onun yerine finder röle ve soketini aldım.

Resimler

Röle - a set on Flickr

Yukarıdaki mesajınızda şu şekiller var

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/15338/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/15339/

hangisini kullanmalıyım?

Birde resimlerde göründüğü gibi soketin üzerinde birsürü numara var.Hangi kabloyu hangi numaraya bağlamalıyım?

Teşekkürler

8 Pinli Röle demek Rölede 8 uç olduğunu belirtir bunun 2 tanesi bobin ucudur, 2 enversör kontaklı röle olduğu için 6 adet uç'da buradan gelir toplamda 8 eder.

ışıldak.jpg

8 Pinli Röle demek Rölede 8 uç olduğunu belirtir bunun 2 tanesi bobin ucudur, 2 enversör kontaklı röle olduğu için 6 adet uç'da buradan gelir toplamda 8 eder.

Ekli dosyayı görüntüle 15567

Nasıl bağlamam gerektiğini bulamadım.Aşağıda datasheetten alınmış resimler ve datasheet var.

RESİMLER

TM7eLJB.png

Uj2WSEcl.jpg

Üstteki şekilde 7 b, 8 31, 1 11, 2 a, 6 34, 5 32, 4 12, 3 14 şeklinde bendeki sokette ise 7 A2, 8 21, 1 11, 2 A1, 6 24, 5 22, 4 12, 3 14 şeklinde.

DATASHEET

Ekli dosyalar

• 0900766b800270dc.pdf
    231.5 KB · Görüntüleme: 0
COILa2 VE COILb7 yazan uçlar bobin uçları.
1.enversör kontak;
31B ortak uç
31B ile 34(6) uçları normalde açık kontak
31B ile 32(5) uçları normalde kapalı kontak
2.enversör kontak;
11(1) ortak uç
11(1) ile 14(3) uçları normalde açık kontak
11(1) ile 12(4) uçları normalde kapalı kontak

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar