hareket sensörünü ışıldağa bağlamak

nedeni

Üye
IŞIldak - a set on Flickr

Yukarıda linkte verdiğim ışık sensörünü ve ışıldağı bağlamam gerekiyor.Resimlerde göründüğü gibi ışıldağın güç kaynağının kablolarını kestim.Amacım hareket sensörünü güç kaynağı ile ışıldak arasına bağlamak ancak resimdeki şekli anlamadım ve normal apartmanda yapıldığı gibi kullanmayacağım için cihazları bozmamak için sorayim dedim.Resimlerde göründüğü gibi 1 kırmızı 1 siyah kablo var Hareket sensörünün ise 3 kablosu var.Bunları nasıl bağlayabilirim?

Teşekkürler

O Hareket sensörü 220V ile çalışır çıkışıda 220V'tur. Sizin kaynağınız ise bir pil. Pil voltajı ile ledli ışıldak voltajı aynı ve düşük DC voltaj dolayısıyla çıkışa 220V bobinli bir N.O. kontaklı röle kullanmanız gerekecek.

Elektronik bilgim iyi değil.Bu yüzden direkt olarak normal ampulü bağlar gibi bağlasam ne olur?

Direkt olarak bağlayıp çalışması imkansızsa dediğiniz bobine ait bir link verebilirmisiniz sipariş edeyim.

Sensörün de içini açman gerekiyor.Rölenin nötr'e giden ucunu PCB'den kes,boşta kalsın.Şimdi rölenin 2 ucuna ışıldak bağlantını yapabilirsin.

Rölenin orjinalliğini hiç bozma al bir tane röle bağla istediğin gibi kullan.

peki aküyü nereye bağlayacağım? elektrik kaynağı olarak priz kullanmayacağım ışıldağın kendi aküsünü kullanacağım.yani sensör hareket algılayınca aküden gelen elektriği ışıldağa aktaracak.

peki aküyü nereye bağlayacağım? elektrik kaynağı olarak priz kullanmayacağım ışıldağın kendi aküsünü kullanacağım.yani sensör hareket algılayınca aküden gelen elektriği ışıldağa aktaracak.
Sayın Arkadaşım siz bunu elektrik gittiğinde kullanmak istiyorsunuz herhalde

Bağlantı şemasında ampul yerine 220v rölenin bobini gelecek, Pil voltajını rölenin kontağı üzerinden led ışıldak ile buluşturmuş olacaksınız bu kadar basit.

Sayın Arkadaşım siz bunu elektrik gittiğinde kullanmak istiyorsunuz herhalde

Evet

Bağlantı şemasında ampul yerine 220v rölenin bobini gelecek, Pil voltajını rölenin kontağı üzerinden led ışıldak ile buluşturmuş olacaksınız bu kadar basit.

Şöyle mi olacak?

64354.jpg(Resme tıklayarak büyütebilirsiniz)

Normalde akü ışıldağa bir kırmızı ve bir siyah kablo ile bağlanıyor.Akünün siyah kablosunu direkt ışıldağa bağlıyorum.Kırmızı kabloyu sensörün 8 li bağlantısında mavinin karşısına bağlıyorum ve kırmızının karşısından bobine bir kablo çekiyorum oradanda ışıldağa.

8 li bağlantıda kahverengi herhalde nötr oluyor ve buna birşey bağlamıyorum

şu linkte diğer resimler var.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,835
Son üye
gk_gk

Yeni konular

Geri