Hareket Sensörü Bağlattık fakat sorun var gibi?

Arkadaşlar bu sensörler lambaların ısısından çok etkileniyor eğer göz ampule yakın ise veya ampulun yaymış olduğu ısıyı hissediyorsa devamlı yanıp söncektir. Bu sensörlerin montajı çok önemli onun için ben genelde sensör yerine sensörmatik taktırmaya yönlendiriyorum müşterilerimi,Hem daha estetik hem de daha sağlıklı....
sensörmatik de nedir???

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar şöyle enteresan bir olay var sensör arıza verdi sürekli yanıyordu değiştirdik yenisini taktık ilk başta normaldi sonradan oda hiç sönmemeye başladı onuda söktük başka sensör taktık oda ilk başta normaldi bir gün sonra oda sönmemeye başladı bu boyle devam etti dün yıne değiştirdik taktık bır gun normal çalıstı sonra yıne oda hıc sonmemeye başladı su an hıc bısey takmadık sorun ne olabılır baglı oldugu hattamı sıkıntı var sensörlerdemı sıkıntı var anlamadım gıttı hadı bırı bozuk dıgerlerıne noluyor anlamıs degılım yorum yapabılen arkadaslar ?

Takılan ampullerin watt değeri nedir, genelde duy başına 25w tavsiye ediliyor. Belirtilen in üzerinde takılmış olmalı ki röle kontakları yapışıyor bence.

kardeş 2 adet 10w led ampul takıyoruz

arkadaşlar şöyle enteresan bir olay var sensör arıza verdi sürekli yanıyordu değiştirdik yenisini taktık ilk başta normaldi sonradan oda hiç sönmemeye başladı onuda söktük başka sensör taktık oda ilk başta normaldi bir gün sonra oda sönmemeye başladı bu boyle devam etti dün yıne değiştirdik taktık bır gun normal çalıstı sonra yıne oda hıc sonmemeye başladı su an hıc bısey takmadık sorun ne olabılır baglı oldugu hattamı sıkıntı var sensörlerdemı sıkıntı var anlamadım gıttı hadı bırı bozuk dıgerlerıne noluyor anlamıs degılım yorum yapabılen arkadaslar ?
Faz Nötür-Sensör bağlantı/ek noktalarında gevşeklik, ek yerinde az temas, ek yerinde kablo kırılması olup olmadığına bakmanızda yarar var.

Merhabalar. Apartmanlara takilan sensor armator devlererinde d203s ile lm324 kullaniliyor.
Buradaki pir sensor d203s takiliyor. Burada calisma mantigi canli bir varlik gectiginde uzerinden yaydigi kizilotesi isini algilayarak sensor harekete gecip dusuk amperde akim gecirip, sinyal lm324 ile de yukseltilerek sistem harekete geciriliyor. Ben bu sekilde okudum ve ogrendim
Sormak istedigim ampulden cikan isikta nasil bir durum oluyor da d203s u harekete gecirip sistem harekete geciyor?
Burada soru su? Isi yayan bir ampulde kizilotesi isik yayma durumu var mi?

Son düzenleme:
Merhabalar. Apartmanlara takilan sensor armator devlererinde d203s ile lm324 kullaniliyor.
Buradaki pir sensor d203s takiliyor. Burada calisma mantigi canli bir varlik gectiginde uzerinden yaydigi kizilotesi isini algilayarak sensor harekete gecip dusuk amperde akim gecirip, sinyal lm324 ile de yukseltilerek sistem harekete geciriliyor. Ben bu sekilde okudum ve ogrendim
Sormak istedigim ampulden cikan isikta nasil bir durum oluyor da d203s u harekete gecirip sistem harekete geciyor?
Burada soru su? Isi yayan bir ampulde kizilotesi isik yayma durumu var mi?
Temel mantık sensördeki 2 adet IR yuvanın ortamdaki sabit IR değerini birbiri ile mukayese etmesi şeklindedir. Hareket yokken ortamdan, duvarlardan vs. 2 yuvanın algıladığı IR birbirine eşit olduğundan sensör pasiftir. Kontrol alanındaki mesafede algılanan herhangi bir hareket, yuvaların IR değer eşitliğini bozduğundan sensör aktif hale gelmekte, sistem içindeki yol verici switch tetiklenerek ampul devresine yol vermektedir.
Geniş açıklama için linki inceleyebilirsiniz.
https://www.bulut-kamera.com/pir-sensor-nedir-pir-sensor-nasil-calisir/

Temel mantık sensördeki 2 adet IR yuvanın ortamdaki sabit IR değerini birbiri ile mukayese etmesi şeklindedir. Hareket yokken ortamdan, duvarlardan vs. 2 yuvanın algıladığı IR birbirine eşit olduğundan sensör pasiftir. Kontrol alanındaki mesafede algılanan herhangi bir hareket, yuvaların IR değer eşitliğini bozduğundan sensör aktif hale gelmekte, sistem içindeki yol verici switch tetiklenerek ampul devresine yol vermektedir.
Geniş açıklama için linki inceleyebilirsiniz.
https://www.bulut-kamera.com/pir-sensor-nedir-pir-sensor-nasil-calisir/
Ben diyorum ki ampülden çıkan ışık veya ısı gibi durumlarda pır sensörü harekete geçirme gibi bir durumu olabilir mi? Teknik olarak bu nasıl açıklanır?

Ben diyorum ki ampülden çıkan ışık veya ısı gibi durumlarda pır sensörü harekete geçirme gibi bir durumu olabilir mi? Teknik olarak bu nasıl açıklanır?
Işığa duyarlı sensörler LDR tipi olanlardır. PIR'ların ısı ile ilişkisi kızılötesi bağlamındadır. Bir önceki mesajdaki linki dikkatlice okumanız detay bilgi verecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri