Hareket Sensörü Bağlantı?

Sensörleri aynı fazdan besleyin.
Kırmızı uçları birbirine bağlayıp ,lambaya faz olarak bağlayın.Mavidende nötr verin.
Hangisi görürse görsün lamba yanar.:D

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar bir uygulamada alçıpan tavan bulunan küçük bir koridorun başında ve sonunda bir adet hareket sensörü bulunuyor. Bu iki sensörün paralel bağlanması için kablolama nasıl yapılır? Benim gördüğüm ilk sensöre linye geliyor ve bu sensörden ikinci sensöre paralel bir besleme kablosu çekiliyor ayrıca bir kablo da sensör çıkışı için 1. sensörden 2. sensöre paralel çekiliyor. Benim anlamadığım ayrı ayrı çekilen iki kablo için klemens bağlantıları nasıl oluyor yani 1. sensörden çıkan LS çıkışı için ikinci sensörün hangi klemensine giriş yapılıyor. Ayrıca lambaları bu iki sensöre paylaşımı nasıl oluyor bütün lambaları bir sensörden mi besleriz yoksa iki sensörden de lamba aydınlatabilir miyiz?

sensör algıladıktan sonra belli bir süre iletimde kalır arkasında bu süre için ayar potansı var

Ustalar bu algılayıcı yla 220.4 bir karbon isitici yi otomatik olarak aktiflestire bilirmi yim. Lamba yerine karbon alttan isitici bağlayan bilirmiyim

Ustalar bu algılayıcı yla 220.4 bir karbon isitici yi otomatik olarak aktiflestire bilirmi yim. Lamba yerine karbon alttan isitici bağlayan bilirmiyim

O kadar kısa bir süre için karbon film ısıtma ne işinize yarayacak? (Metresi 180-200w falan olmalı)
Ürünün zaman saati ve termostat ile kullanılması uygundur.

hareket sensörlerinin paralel ve/veya seri bağlanmaları gibi durum söz konusu olabiliyor mu?

4 giriş kapımız olsa her kapıya hareket sensörü koymuş olsak, ortada tek lamba herhangi kapıdan girişte lambayı yakmaya niyetlensek sistem çalışır mı deneyen var mı?

ayrıca led spotta hareket sensörlerinin defalarca arıza yaptığına şahit oldum. denk güçte spotlarda sorun çıkmazken led ürünlerde sorun yaşadım sensörler arıza yaptı. bilgisi olan var mı?

kahve rengi faz giriş kırmızı faz çıkış yani lamba vs gidecek uç mavi nötr

kahverengiye faz ver mavi nötr nötr ile kırmızı arasına lambayı bağla
elektrik cikisi kirmizi ve mavi her ikisinde de elektrik var ontrol kalemi yaniyor,
seneorde de kirmizi mavi kahverengi var, kahvaerengiyi direk lambaya,
maviyi de elektrik deki maviyle birlestirip lambaya kirmiziyida sadece sensore bagladim olmadi,
tekrar tarif edebilir misiniz?

Merhaba çok başarılı bir site ve emeği geçen herkese teşekkürler... Başarılarınızın devamını dilerim. Ben bır yardımınızı isteyecektim yardımcı olabilir misiniz... Elimde spot tipi bir sensör var.. Bunu bağlantısını yapmam lazım ama yapamadım. Yani elektriğin (+) sı nereye, ampul duyurun kablosu nereye şeklinde benim anlatabileceğim şekilde anlatırsanız çok mutlu olacagım.. Bu konuda yardımcı olur musunuz...

Ekli dosyalar

• IMAG1067.jpg
    IMAG1067.jpg
    204.4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMAG1068.jpg
    IMAG1068.jpg
    514.3 KB · Görüntüleme: 24
  • IMAG1066.jpg
    IMAG1066.jpg
    292.6 KB · Görüntüleme: 33

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri