Hareket Sensörü İle Florasan Nasıl Yakabilirim?

arkadaşım bende bu soruya cevap aradım evdeki led lambayı çalıştırmak için birçok çin malı sensör kullndım (sözüm ona ekonomik olsun diye), fakat sonuç alamadım en son eski şehirde bir elektrik mağazasında aldığım türk malı na-De marka sensörle çözdüm. diger sensörler lambaların ömrünü kısalttı (yüksek ısı)
kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
elektronik balastla sadece işin olur sensörün çıkışını ver kontaktöre ordanda lambaları besle işlem tamam ama meknik balastlı starterli kullanma çok lamba ile strarter değiştirirsin maliyetli olur

abilerim çok teşekkür ederim açıkcası bir göz atayım diye girdiğim bu başlıktan baya bilgi edindim.

akım anahtarlı zaman rölesi ve elektronik balastlı lambalar kullanarak birden fazla sensör kullanarakta bu işi yapa bilirsiniz.

sakat bı sıstem Fluoresant lambalar dakka bası yakıp sondurmek omurlerı hemen bıtırır normal lamba koy Fluoresant yerıne daha ıyı eletronık balastla sıtartersız bekletmedende yakabılırsın sarjlı kapı ustu lambaları gıbı

arkadaş binanın girişinde 15 adet 220v tasarruflu spot armatür var 1 sensöre bağlı
sürekli ampüller patlıyor yada sensör takılı kalıyor. bir türlü randıman alamadık.
konuyla ilgili bilgisi olan arakadaşlar dan yardım bekliyorum teşekkürler

arkadaşlar çalışdığım yerde merdivenlerde emergency armatürler var bunların içinde 1x26wat florasan ampul var hareket dedektörüne bağlı bu armatürler haraket dedektörü modüle komut verıyor panoya yani ordan modül açıp armatürleri yakıyor ama neredeyse hergün ampül deyiştirmekden bıktık balans elektironık yinede hergün 3 5 tanesi gidiyor bana hareket dedektörüyle çalışacak armatür lazım merdivenler için tavsiye edeceyiniz bir armatür varmı yada sorunsuz kullanan arkadaşlar ne marka armatür kullanıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

selam arkadaşlarben hareket sensörü ile florasan lamba yakmak istiyorum hatta 4 armatür bağlı iki tane hareket sensörü ile bunları yakabilirmiyim, malumünüz florasan biraz gecikmeli yanıyor ama bu sistemi tekfen tower garajında gördüm adamlar sistemi kurmuş araba gelince lamba yanıyor . balanstı normalmi yoksa elektronikmi kullanmak gerekir yardımlarınızı bekliyorum.tesekurler..

sensör kullanabilirsin ama sargı balanslı starterli olursa yanma geçikir bu yüzden elektronik balanslı kullanmanı tavsiye ederim ve hareket sensörünü uygun biryere monte etmelisin mesafe önemli olur garajlarda bunu araç için kullanacaksan özellkle

arkadaşlar çalışdığım yerde merdivenlerde emergency armatürler var bunların içinde 1x26wat florasan ampul var hareket dedektörüne bağlı bu armatürler haraket dedektörü modüle komut verıyor panoya yani ordan modül açıp armatürleri yakıyor ama neredeyse hergün ampül deyiştirmekden bıktık balans elektironık yinede hergün 3 5 tanesi gidiyor bana hareket dedektörüyle çalışacak armatür lazım merdivenler için tavsiye edeceyiniz bir armatür varmı yada sorunsuz kullanan arkadaşlar ne marka armatür kullanıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşım sana en uygun acil aydınlatmada led teknolojisinden faydalanmanı tafsiye ederim batarya daha uzun süre enerji sağlar

acil aydınlatmanın nedeni acil durumlar içindir yangın elektrik kesintisi su basması deprem gibi bunun için sensöre gerek duyulmaz enerjiyi göremediğinde devreye girerler ve yön bulmaya yardımcı aydınlatmalardır kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri