Hareket Sensörü İle Florasan Nasıl Yakabilirim?

selam arkadaşlarben hareket sensörü ile florasan lamba yakmak istiyorum hatta 4 armatür bağlı iki tane hareket sensörü ile bunları yakabilirmiyim, malumünüz florasan biraz gecikmeli yanıyor ama bu sistemi tekfen tower garajında gördüm adamlar sistemi kurmuş araba gelince lamba yanıyor . balanstı normalmi yoksa elektronikmi kullanmak gerekir yardımlarınızı bekliyorum.tesekurler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sensörlerin sürelerini uzatırsan olur aslında fluoresan lambalar hareket sensörüne bağlanmaz ama zaman süresi uzun olursa fluoresan rahatlıkla çalıştırıyo

korkmaz_design ' Alıntı:
sensörlerin sürelerini uzatırsan olur aslında fluoresan lambalar hareket sensörüne bağlanmaz ama zaman süresi uzun olursa fluoresan rahatlıkla çalıştırıyo

ben iş yerinde kullanıyorum.aslında şikayet var biraz.Sensör görmüyor falan diye.Gerekirse bir tane de paralel sensör koyacağım.

Merhaba arkadaşlar,
Sorun sensörlerin hassasiyeti ile ilgili olabiliyor kimi zaman. 360 derece de hareketi algılayan
srp360.jpg

*3,6 metre yüksekliğe monte edildiğinde 12 metre çapında 360 derece koruma alanı olan,
*Darbeye karşı güçlendirilmiş lensi bulunan,
*4 elementli menzil ayarlayıcı algılayıcı özellikte bulunan,
*Floresan ışıklara karşı yüksek bağışıklık hassasiyete sahip,
*RFI & EMI arabirim özelliklerinde olan hareket sensörleri ve ayrıca elektronik balast bağlı flouresant lambalar bu sistemi çok daha kullanışlı kılmakta. Sevgi ve saygılarımla kolay gelsin!

kasimyilmaz ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Sorun sensörlerin hassasiyeti ile ilgili olabiliyor kimi zaman. 360 derece de hareketi algılayan
srp360.jpg

*3,6 metre yüksekliğe monte edildiğinde 12 metre çapında 360 derece koruma alanı olan,
*Darbeye karşı güçlendirilmiş lensi bulunan,
*4 elementli menzil ayarlayıcı algılayıcı özellikte bulunan,
*Floresan ışıklara karşı yüksek bağışıklık hassasiyete sahip,
*RFI & EMI arabirim özelliklerinde olan hareket sensörleri ve ayrıca elektronik balast bağlı flouresant lambalar bu sistemi çok daha kullanışlı kılmakta. Sevgi ve saygılarımla kolay gelsin!

kasım bey yine konuşturmuşsunuz classınızı;
ben yerli bir marka kullanıyorum ama.medu muydu,viko muydu emin değilim.

aslında pratikte olabilir ama florasan ateşlemeli v starter den dolayı lanbada geç yanma olayı gecikmeli olur

18- 20 metreyi gören hareket sensörleri varmıdır bizimde yaklaşık 50 koritorumuz var böyle aydınlatma yapacağımız bina bina prefabrik dışarıda kaplo istenmiyo

Fluoresant lamba devresine sensör konmak isteniyor ve günlük yakılma sayısı 5 i geçiyor ise,ampul
ömürleri azalır.Bunu önlemek için,balastların,sıcak ateşlemeli elektronik olmasında yarar vardır.Aksi tak-
dirde çok sık ampul değiştirilmesi gerekir.

eğer lambanız elektronik balast değilse hiç tavsiye etmem. Çünkü hem lamba ömrü hemde balast ömrü çok az olur...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri