Hareket Kontrol Üniteleri Programlama İşi Arıyorum

ÖZGEÇMİŞ

KİŞİSEL BİLGİLER

Ad, Soyad : Ömer ÖNÜMLÜ
Doğum Tarihi : 24.03.1986
Medeni Durum : Bekâr
Uyruk : T.C.
Sürücü Belgesi : B
Askerlik Durumu : Tecilli

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres Bilgileri : Hürriyet mah. 298 Sok. No:11 Kat:1 Daire:3 Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL
Ev Tel. : (212) 497 41 73
Cep Tel : (535) 854 06 78 – (555) 715 57 62
E-posta : [email protected]

KARİYER HEDEFİ
Kısa vadede planlarım arasında eğitim geçmişime uygun bir kariyer fırsatı yakalamak ve bu fırsatları genişleterek çalıştığım alanda uzmanlaşmak bulunmaktadır.

Uzun vadedeki planlarım ise çalıştığım şirkete değer katarak üst kademelere kadar yükselebilmek ve bununla birlikte kişisel gelişimimi arttırabilmek bulunmaktadır.

EĞİTİM BİLGİLERİ
Üniversite Kocaeli Üniversitesi – Kocaeli – Elektrik mühendisliği – 09/2005 – 06/2010
Lise Tire Kutsan Anadolu Lisesi – İzmir – 09/2001 – 06/2002
Selçuk Süper Lisesi – İzmir – 09/2002 – 06/2004

İŞ DENEYİMİ

07/2009 - 09/2009

Pnp Elektrik Otomasyon (Stajyer Mühendis)
Şirket birçok büyük fabrika ve işletmelere teklifler vererek otomasyon ağırlıklı çalışan bir firma idi. Stajım sırasında bir otomasyon mühendisinin bilmesi gereken programlar ve bilgiler çok önemli bir şekilde öğrenilerek ileride otomasyon firmasında çalışılması halinde işe kolay adapte olabilmek için gerekli temel alınmış oldu. Ayrıca staj sırasında öğrenilenler proje ve bitime çalışmalarıyla desteklenerek otomasyon hakkında bilgi giderek arttırılmış oldu. Gebze’de fabrikaya ait kurulum işlemi gerçekleştirilerek otomasyonunun işin başından sonuna kadar ne kadar önemli bir gelecek olduğu keşfedildi.

07/2008 - 09/2008

Nuh Enerji AŞ (Stajyer Mühendis)
Nuh Enerji A.Ş. daha çok enerji üretme üzerine çalışan bir kuruluştu. Yanında bulunan Nuh Çimentonun gerekli enerji ihtiyacını karşılayarak fazla olan enerjiyi şebekeye verir. Stajım sırasında enerji üretiminin aşamaları öğrenilirken bunun yanında PLC ve Scada hakkında da bilgiler edinildi. Stajım sırasında şirket yeni yatırım kapsamında bir ünite daha yapılıyor olmasının avantajını şirket içindeki önemli toplantılara katılarak ona geçen konuşmaları ve atmosferi görme açısından benim için çok önemli olduğu söylenebilir. Ayrıca çalışanlar yüksek gerilim altında oldukları için çok önemli güvenlik önemleri alındığını ve önce can sloganının ne kadar önemli olduğu görüldü.

KURS / SERTİFİKA BİLGİSİ

28 / 05 / 2009

İleri Excel Uygulamaları
Kurum: Elginkan Eğitim Kurumları
Konu: İleri excel üzerine 3 aylık bir kursun ardından sertifika alınmıştır.

BİLGİSAYAR BİLGİSİ
Ofis programları, otomasyon programları, çizim programları gibi başlıca programlar biliyorum bunların dışında bilgisayarı donanım olarak da bilmekteyim.

MS Office Programları
Step7 MicroWin
SIMATIC Manager
SIMATIC WinCC
Vijeo Citect
SIMATIC WinCC FLEXIBLE
SIMOTION SCOUT
AutoCAD

ÜNİVERSİTEDE ALINAN PROJELER

Proje 1 - Güneş Arabası Projesi
Proje 2 - S7 300 PLC
Proje 3 - Vijeo Citect Scada Uygulamaları
Bitirme Tezi - SIEMENS Hareket Kontrol Elemanları ve Uygulamaları

YABANCI DİL BİLGİSİ

İngilizce Okuma: İyi, Yazma: İyi, Konuşma: İyi

HOBİLER
Mesleki olarak otomasyon sistemleri ile uğraşmak ve söyleşilere katılmak, güç elektroniği ile uğraşmak, elektrik makineleri ile ilgilenmektir. Meslek dışı olarak ise gezilere katılmak, arkadaş ortamlarına katılıp muhabbet etmek, alışveriş merkezlerinde dolaşmak, sinema ve tiyatroya gitmek başlıcalarıdır.

DERNEK VE KULÜP ÜYELİKLERİ
Kocaeli üniversitesi elektrik mühendisliği kulübü, winsun güneş arabası grubu, Kocaeli üniversitesi bilim ve teknik kulübü

REFERANSLAR
Birol ARİFOĞLU Kocaeli Üniversitesi – Yrd. Doç. Dr. – Tel no: 0(262) 335 11 48
Bekir ÇAKIR Kocaeli Üniversitesi – Prof. Dr. – Tel no: 0(262) 335 11 48
Abdülvehhab KAZDALOĞLU
Kocaeli Üniversitesi – Uzman – Tel no: 0(262) 335 11 48

Teşekkür ederim fakat 2 aydır iş arıyorum bulamadım. Sadece hareket kontrolü üzerine değil PLC ve Scada üzerine otomasyon işleri aradım fakat olmadı.İyi dileklerin için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri