Hareket eden bir cisime kuvvet uygulanırsa hızı artar mı?

merhabalar hareket eden bir cisime az kuvvet uygulanırsa hızı artar mı

a=f/m fizikte az diye bir şey yoktur, cismin kütlesi nedir ? , uygulanan ivme kaç newtonluktur ?

cisim ne? kütlesi ne? hadi hızını söyledin 100 km, hadi ortalama bir araba diyelim (kafadan uydurdum) 1000 kg, sürtünmeyi aerodinamiği de geçtim, yolda 100 km hızla gidiyor ve ben buna arkasından 101 km hız ile 10 grlık bir cisimle ivme uyguluyorum. sonuç??? araba 101 km hıza çıkar mı?
saniyede 100 km ile cisime aniden saniyede 1000 km hız uygulanırsa hız değişmez mi
senin az bir kuvvet dediğin saniyede 100 km gidene 1000 km hız, sanırım senin (AZ) kavramın bizim mantığa biraz ters.

bilim her şeye açıktır ok

teşekkür ederim senin beynin maşallah projem varda ışık hızı ile ilgili vaz geçiyim mi
Sayın @elektirik alırsın, sen bu kafayla gidersen kimseden elektrik alamazsın, bilim her şeye açıktır. bir hipotez oluşturursun, bunun içinde formüller, rakamlar, sabit değerler ve değişkenler vardır, (az) bir kriter değildir, 100 km bir kriter değildir. senin kafandan geçenleri bana anlatmazsan, ben burada seninle dalga geçerim. bilim ne oyuncaktır, ne de küçümsenecek bir şey.konu başlığını okuyunca bir b*k var diye geldim baktım, soruyu görünce de konunun bir b*k olmadığını anladım. eğer bir bilimsel tartışma başlatacaksan veya soru soracaksan, önermeni ve değerleri rakamsal ve değerlerle destekleyip sormalısın. sen daha soru sormasını bilmiyorsun ışık hızına nasıl çıkacaksın merak ediyorum. yaşadığın ütopyada kal ve sakın benim dünyama gelme.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri