Hangi Marka Makineler Almalıyım?

evet birde AEG markasını tavsiye ederim buda alman teknolojisi ben hatılıyorum bizim evde AEG buzdolabı ve ütü müzvardı çok kullanışlıydı dediğim gibi ben şahsem bu tip şeylerde yerli malı asl almam ...

yedek parça ve serviste problem yaşamak istemiyorsan arçelik ve bekodan şaşma köklü bir firma ....kaliteli bir ürün almak istiyorsan electrolüx , miele , westinghouse bunlardan birini al...

Marka ve model tavsiye etmem için bütçenizi bilmem gerekiyor. Aşağı yukarı ayırdığınız bütçeyi yazarsanız model de önerebilirim.

bulaşık mk için 500~1200 TL bütçe ayırdık
bosch veya siemens marka düşünüyoruz ikiside aynıymış sanırım.
fakat model ve özelliklerden hiç anlamam hem bütçemize uygun hemde tasarruflu iyi birşey olsun istiyoruz.
sizin önerebileceğiniz bir model varmı ?

arkadaşlar ben size konunun bir değişik tarafına bakmanızı rica edeceğim sırasıyla açıklıyorum

1 çamaşır makinası
markayı bir yana bırakırsak özelliklerden bahsedelim herkes en iyi makina 1000devirli ful otomatik elektronik diye bence kandırılıyor
amaş çamaşırı yıkamak değilmi bu özellikler tamamen göz boyama 1000 devirde yıkanmış daha dogrusu sıktırılmış bir gömleği düşünebiliyormusunuz sakız gibi neden 1000 devir yarım saat fazla askıda kalsın 500 devirde sıktırın 10-15 tane programa da gerek yok 3 program yeter beyazlar renkliler hassas çamaşırlar derece olarakta 30-60-80 derece yeter yani bunların hepsi göz boyama güvendiğin bir markanın 600 devir yarı otomatik bir cihazı işini yıllarca görür
2 buzdolabı no frost buzdolapları buz yapmama özelliğine sahip buzdolaplarıdır -20 derece olacak buz yapmayacak yani bunu sağlamak için kapı yanlarında rezistanslar var yani artı masraf artı tüketim bana kalırsa derindonduruculu buzdolabı daha iyi kötülüğü 6 ayda bir dondurucu kısmı temizlemek gerekir olsun varsın ekonomik sonuçta
3 bulaşık makinası bunun tüketimi az olduğu için güvendiğin bir marka olabilir tabi göz boyayıcı özellikleri bir kenara bırakarak en ekonomiği olsun
4 elektrik süpürgesi 1600w sulu sistem süpürge bence en ekonomiği pislikleri tamamen suya bıraktığı için hem hijyen sağlıyor hemde üfleme kısmından içeriye toz kaçmasını engelliyor bu arada toz torbalarına dünyanın parasını vermekten kurtuluyorsun
evlerde enbüyük elektrik düşmanlarını sayarsak
1-kettıl (anisu ısıtıcısı) =2000w
2-ütü =2000w
3-elektrik süpürgesi=2000w
4-saç düzleştirici=2000w
bunları ben mümkün olduğu kadar kullanmıyorum hanım makarna yapacak örneğin suyunu ketilde kaynatıyor inanın tüp daha ucuz ketılı ben sadece kahve için kullanıyorum
bu arada bana nelere dikkat etmişsin diyebilirsiniz ama bunların hepsi gerçek ihtiyacımız olmayan bir özelliğe neden para veriyimki

bulaşık mk için 500~1200 TL bütçe ayırdık
bosch veya siemens marka düşünüyoruz ikiside aynıymış sanırım.
fakat model ve özelliklerden hiç anlamam hem bütçemize uygun hemde tasarruflu iyi birşey olsun istiyoruz.
sizin önerebileceğiniz bir model varmı ?
Sorduğunuz bütçe geniş aralıkta.

Benim size bu aralıkta 3 model tavsiyem olur. Profilo BM5220EG, Bosch SMS53M42TR ve SMS58M82TR modellerini öneririm.

Profilo'nun bahsettiğim modeli plastik filtre ve polinox tabanlıdır. Ekonomik programı 195 dakika sürmektedir. İki eksi yönü budur. Bunun dışında kalan süreyi geri sayan ekran, otomatik tablet tanıma, su bulanıklık sensörü, sepet kullanışlılığı, jetplus program hızlandırma tuşu ile kullanışlı ve sağlam bir cihazdır. 750-800TL arasına satılıyor.
Profilo Dayanıklı Ev Aletleri - Beyaz Eşya - Bulaşık Makineleri - Bulaşık Makineleri - Bulaşık Makineleri - BM5220EG

SMS53M42TR ise ithal modeldir. Daha sessiz çalışır, ekonomik programı daha kısa sürer. Sepetlerinde daha fazla katlanabilen tabaklık mevcuttur.(yerleşimi kolaylaştırır) Hem yoğun yıkama, hem de düşük tüketim sağlayan intensive eco programı bulunur. 1000TL civarına alınabilir.
Bosch Ev Aletleri | Solo - Bulaşık Makineleri - SMS53M42TR

SMS58M82TR ise Almanya üretimidir. Tabanı ve filtresi çeliktir. En üstte çatal-bıçaklar için 3. sepeti mevcuttur. Enerji tüketimi ve ses seviyesi daha da düşüktür. 1100-1150TL'ye temin edilebilir.
Bosch Ev Aletleri | Kompaktgeräte - test1 - SMS58M82TR

Bu üç model fiyatının hakkını en iyi veren cihazlardır. Aynı modellerin Siemens alternatifi de mevcut. (SN26M282TR)

arkadaşlar ben size konunun bir değişik tarafına bakmanızı rica edeceğim sırasıyla açıklıyorum

1 çamaşır makinası
markayı bir yana bırakırsak özelliklerden bahsedelim herkes en iyi makina 1000devirli ful otomatik elektronik diye bence kandırılıyor
amaş çamaşırı yıkamak değilmi bu özellikler tamamen göz boyama 1000 devirde yıkanmış daha dogrusu sıktırılmış bir gömleği düşünebiliyormusunuz sakız gibi neden 1000 devir yarım saat fazla askıda kalsın 500 devirde sıktırın 10-15 tane programa da gerek yok 3 program yeter beyazlar renkliler hassas çamaşırlar derece olarakta 30-60-80 derece yeter yani bunların hepsi göz boyama güvendiğin bir markanın 600 devir yarı otomatik bir cihazı işini yıllarca görür
2 buzdolabı no frost buzdolapları buz yapmama özelliğine sahip buzdolaplarıdır -20 derece olacak buz yapmayacak yani bunu sağlamak için kapı yanlarında rezistanslar var yani artı masraf artı tüketim bana kalırsa derindonduruculu buzdolabı daha iyi kötülüğü 6 ayda bir dondurucu kısmı temizlemek gerekir olsun varsın ekonomik sonuçta
3 bulaşık makinası bunun tüketimi az olduğu için güvendiğin bir marka olabilir tabi göz boyayıcı özellikleri bir kenara bırakarak en ekonomiği olsun
4 elektrik süpürgesi 1600w sulu sistem süpürge bence en ekonomiği pislikleri tamamen suya bıraktığı için hem hijyen sağlıyor hemde üfleme kısmından içeriye toz kaçmasını engelliyor bu arada toz torbalarına dünyanın parasını vermekten kurtuluyorsun
evlerde enbüyük elektrik düşmanlarını sayarsak
1-kettıl (anisu ısıtıcısı) =2000w
2-ütü =2000w
3-elektrik süpürgesi=2000w
4-saç düzleştirici=2000w
bunları ben mümkün olduğu kadar kullanmıyorum hanım makarna yapacak örneğin suyunu ketilde kaynatıyor inanın tüp daha ucuz ketılı ben sadece kahve için kullanıyorum
bu arada bana nelere dikkat etmişsin diyebilirsiniz ama bunların hepsi gerçek ihtiyacımız olmayan bir özelliğe neden para veriyimki
Üzgünüm ancak size katılmıyorum.
Çamaşır makinesinde yüksek devir önemlidir. Özellikle çamaşır kurutma alanı fazla olmayanlar, hayatı koşturma içinde geçenler ve kurutma makinesi kullananlar için yüksek devirli cihazlar biçilmiş kaftan.

1000 devirli makine göz boyamadır diyorsunuz ama bana 1000 devirli bir çamaşır makinesinin sıktığı bile yetmiyor. 2000 devirli çamaşır makinem var, 2000-1200 devir arasında kullanıyorum. Önemli olan çamaşır türünü doğru ayırmak, 2000 devirde sıkılmış çamaşırlar arkadaşımdaki 800 devirli Beko'dan daha az kırışıkla çıkıyor. Gömlekler zaten 2000 devirde sıktırılmaz, çok gömleğiniz varsa veya gömleklerinize özen gösteriyorsanız 400 devir ve kırışık önleme seçeneğiyle sentetik/gömlek programında yıkarsınız. Ütüye neredeyse ihtiyaç bile olmaz.

Çamaşır makinesi için devir sadece bir etken değildir. Ele alınması gereken bir çok durum var. Piyasadaki 600 devirli cihazlar içler acısı halde, zaten onlar da elektronik. Şu an piyasada mekanik bir model bulunmuyor.

Günümüzde işini bilen bir firmadan iyi bir no frost buzdolabı alırsanız hem donduruculu buzdolabından daha az enerji harcar, hem daha iyi korur, hem daha sessiz çalışır hem de uzun yıllar dayanır. No frost buzdolabından kastınız piyasada 1000-1200 liraya satılan Altus, Regal, Indesit gibi markaların buzdolaplarıysa elbette statik br model almak daha hayırlı olur.

Sulu elektrikli süpürgelerinin genelinin çekiş kuvveti az, hakkıyla çeken 1-2 tane model var. Ancak onları da kullanması çok eziyetli. Baştan isabetli su doldur, devrilmemesine dikkat ederek koca hantal süpürgeyle süpür, kovasını açarak suyunu dök, bütün süngerlerini ve aparatlarını tek tek yıka, kurula vs bir ton eziyeti var. Oysa ki kaliteli bir torbalı elektrikli süpürge alırsanız süpürüp yerine kaldırıyorsunuz bu kadar basit. Üstelik emiş güçleri ve filtreleme durumları sululardan daha iyi. Bahsettiğim torbalı süpürgeler de elbette Miele, Nilfsk, Bosch, Fakir gibi markaların ürünleri. Hatta Bosch'ta kompresör teknolojili süpürgeler var, 1200w harcarken 2400w süpürgenin emişini sağlıyor.

Kısacası yetinmek doğru değil. Verdiğiniz paranın hakkını en iyi şekilde verecek, ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap veren ürünleri seçmek en doğrusu.

Sulu elektrik süpürgeleri bakteri üretimi için kuluçka görevi gördüğünden sulu elektrik süpürgelerini pek önermiyorum. Zaten para kazanmayı düşündüğü kadar tüketicisinin sağlığını da düşünen markalar sulu elektrik süpürgelerini üretmiyor. Torbalı elektrik süpürgeleri de sürekli torba değiştirme masrafı çıkarıyor ve torba delinme olayları yaşanabiliyor diye pek tercih etmiyorum. EPA filtreli ve torbasız elektrik süpürgeleri diğerlerine göre daha sağlıklı ve pratik olduğu için tavsiye edebilirim. Yine de hangisi daha sağlıklı derseniz kilitlemeli torbalılar bence diğerlerinden daha sağlıklıdır.

sayın candoğan gömlekler 2000 devirde değil 400 devirde sıktırılır demişsiniz acaba sizin 2000 devir bile yetmeyecek nasıl bir çamaşırınız var sadece kot mu giyorsunuz kaldıki sadece kot için 2000 devir çamaşır makinası bence pahalı bir hizmet ben gömlek dedim ama bunların içine tişört kumaş ve keten pantolon çarşaf perde vs yani bence düşük devirler bunlar içinse ve bunlarda nerdeyse 2 güne bir yıkanıyorsa yüksek devirli bir makinayı sadece kot ve iç çamaşırları için almaya gerek yok bence. hem ben gidip tarihi eser bir makina yada merdiven altı üretim bir makina alın demiyorum tanınmış markaların 600 devirlisini alın diyorum örnek ariston arçelik bosh bu arada ben mekanik olsun demedim yarı otomatik yani az programlı tabiki elektronik olacak.

işini bilen bir firmadan no frost almak derin donduruculudan daha iyi demişsiniz ben hatırlamıyorum işini bilmeyen bir firmadan derin donduruculu dolap alın dediğimi sizin dediğiniz o işini bilen firmanın derindonduruculu buzdolabı kimse iddia etmesin no frostan az enerji tüketir sezsizdir vede ekonomiktir.
gelelim elektrik süpürgesine siz sanayi tipi süpürgeyle yada halı yıkama makinesiyle karıştırdınız galiba benim gördüğüm süpürge yaklaşık 1 litre su kapasiteli ebat olarak torbalılarla aynı vede su kesinlikle sirkülasyon yapmıyor görevi sadece çekilen pisliği üzerinde tutmaktır ve temizliği çokbasittir suyu dök tası yıka yerine tak bunun neresi zor anlamadım
neyse amacım sizi kötülemek yada küçük düşürmek değildi bunuda bilin ama bunlar bence bilinmesi gerekenler.
size başımdan geçen bir olayı anlatayım x marka bir klima yeni modelinde özellik olarak hava temizleyici sistem var demiş ve bunuda fiyatına eklemiş yani aynı kapasitedeki ve hemen hemen aynı ayardaki başka bir firmayla sırf bu özelliğinden dolayı fiyat olarak 300 tl fazla fiyata piyasaya sürmüş gelelim özellliğe klima tesisat borusuna ek olarak bir 30luk pimaş borusunu dışarıya çıkıyorsunuz bunun ucunda bilgisayar fanına benzer bir motor bağlıyorsunuz klima çalışırken bu fan dışardan hava emip evaptan geçip içeriye veriyor ve içerinin havası temizlenmiş oluyor bu kadar bunun için 300 tl fazladan para vermeniz gerekiyor değermi varın siz karar verin bence değmez eğer hava kirlendiyse açarım pencereyi yada kapıyı 5 dakikada mis gibi olur içerisi
yani benim esas anlatmak istediklerim bunlar kullanmadığımız yada gereksiz olan şeyler için dünyanın parasını vermeyelim tabiki kaliteli marka alacağız ama bunlara da dikkat etmeliyiz bence

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri