Hangi Marka Kombiyi Takmalıyım?

bozkurt63

Üye
arkadaşlar inşallah 2 veya 3 ay sonra eve kombi bağlatacağım.ama hangi kombi iyi.iyi derken(sessiz çalışan,iyi ısıtan,sıcak suyu verimli veren,en az arıza yapan ve en önemlisi uygun fiyatı olan)hermatik ve 20.000 cal olacak.teşekkürler.saygılar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Usta ben de Adana'da büyüdüm. Bizde soba yakardık ve derdimki "soba gibisi yok bunun keyfi herşeye değer, odunun, kömürün yanarken ki çıtırtısı bile yeter". Yanılmışım üç senedir İstanbul'dayım kombi gibi rahatlık yok. Her zaman hazır sıcak su, her zaman sıcak olan bütün ev, ocak için tüp masrafı yok vs. vs.. Yani her türlü kolaylık. Boşver sobanın çıtırtısı da olmasın. Urfa sıcaktır diye almamazlık etme için rahat olsun. Markaya gelince bu konuda fikir veremeyeceğim :)

Usta ben de Adana'da büyüdüm. Bizde soba yakardık ve derdimki "soba gibisi yok bunun keyfi herşeye değer, odunun, kömürün yanarken ki çıtırtısı bile yeter". Yanılmışım üç senedir İstanbul'dayım kombi gibi rahatlık yok. Her zaman hazır sıcak su, her zaman sıcak olan bütün ev, ocak için tüp masrafı yok vs. vs.. Yani her türlü kolaylık. Boşver sobanın çıtırtısı da olmasın. Urfa sıcaktır diye almamazlık etme için rahat olsun. Markaya gelince bu konuda fikir veremeyeceğim :)

teşekkürler.vala takacagız ama hangisini bunu araştırıyorum kardeş.

bizim evde baymak baxi eco 240fi(20000cal diye biliyorum.)3 yıldır kullanıyoruz.mutfak,banyo,salon ve 2 oda açık kombi 50 derecede en soğuk günlerde 250lira gibi bi fatura geldi.geçen ay 150 fatura geldi.ayrıca çok memnunuz.şuana kadar servisi sadece senelik bakımını yapsın diye çağırdık.

Not:burası bursa

e.c.a nasıl arkadaşlar.vaillant iyi ama urfa da servisi yeterlimi bilmiyorum.bide ferroli 5 yıl garanti veriyormuş.şaştım kaldım.şeytan diyor airfel gibi ucuz bir kombi tak.kararsızım.

ECA Confeo plus ve confeo premks iç donanımı krom-schroder made in germany ve gaz yakma sistemleri konusunda sanayide kendi alanında rekipsiz diyebilirim.
Ve ECA bu iki modeli almanya -ingiltere ve fransada ECA markasıyla satıyor.
Bence bu ülkelerde türk markasıyla kombi satmak büyük başarı.
www.ecagermany.com
eca - homepage

e.c.a almaya çok yakınım.ama demirdöküm neva 20000 cal özellijklerini okudum çok az gaz yakıyor ve elektrik harcıyor,fiyatıda %35 daha ucuz.ama arıza verirmi,seslimi çalışıyor,sıcak suyu randımanlı veriyormu bilmiyorum.

Hocam kesinlikle E.C.A yı tavsiye ederim.Kaliteli marka ve kurum olarak çok hayırsever bir kurumdur.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri