Hangi Ledi kullanmalıyım Yardım

absah

Üye
Merhaba. İki seçeneğim var. Biri 1w ampul led. Diğeri telefon şarj aletiyle 1 adet led ışık. Bunlardan en az elektrik tüketimi yapan hangisi ise onu kullanacağım. Yorum yaparsanız sevinirim
57720
57722
57723

Ekli dosyalar

• 20191001_201603.jpg
    20191001_201603.jpg
    176.5 KB · Görüntüleme: 2
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
telefon şarz cihazıyla kullanacağınız led daha az enerji harcar. fakat zayıf aydınlatma yapar. kullanırken lede seri bağlı 120 ohm direnç takmalısınız.
Ne amaçla kullanacaksınız.

Camın perdesini açın sokak lambası beleş
Gerçi elektrik faturasında ödüyorsun .

Benin tercihim cata olur

Zayıf ışık istiyorum. Elektrikten hiç anlamam. Sadece şarj aletiyle led yanıyor. Bu şekilde aydınlatma yapsam sorun olurmu

güzel insan,
1- elektrikten anlamıyorum diyorsun.
2- nerede ne amaçla kullanacağını söylemiyorsun
3-biz sana nasıl yardımcı olabileceğimizi sen söylersen sorun çözülür.
4- yerini, amacını, kaç m2 yeri ve kullanabileceğin güç kaynağını belirtirsen sana yardım edebiliriz. yoksa hangisi az enerji tüketir hangisi daha az aytınlatır gibi sorulara biz sanırım mantıklı ve makul, en azından senin istediğin cevapları veremeyiz.

Üstat,tabiki sır değil.Telefondan yazıyorum dışardayım konuyu uzatamadım. Kuşlarımin kafesine gece lambası olarak kullanacağım.ikiside işimi görüyor. Hangisi az enerji tüketirse inu kullanmak maksadındayım. Mantar ledi kullanacağım sanırım. 24 saatte ne kadar enerji tüketir tahminen yorum yapabilirmisiniz

Üstat,tabiki sır değil.Telefondan yazıyorum dışardayım konuyu uzatamadım. Kuşlarımin kafesine gece lambası olarak kullanacağım.ikiside işimi görüyor. Hangisi az enerji tüketirse inu kullanmak maksadındayım. Mantar ledi kullanacağım sanırım. 24 saatte ne kadar enerji tüketir tahminen yorum yapabilirmisiniz
bu kadar basit bir soruyu devlet sırrı gibi sormana kızdım sadece. kuşlarında sağlığını düşünecek olursak mantar ledi kullanmanız daha iyidir hatta o ışığı bile gölgelerseniz kuşlarınız rahat eder. ledin eksi ayağına 2.2kohm led bağla 5 volt adaptürle kullan.

Kızmak kimsenin haddine degil tabi. Çok basit bir yorum istedim. Bu kadar irdelemeyede gerek yok. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
telefon şarz cihazıyla kullanacağınız led daha az enerji harcar. fakat zayıf aydınlatma yapar. kullanırken lede seri bağlı 120 ohm direnç takmalısınız.
Ne amaçla kullanacaksınız.
Kuşlarımın kafesine gece cılız bir ışık istiyorum. Sadece şarj aletiyle kullansam sorun olurmu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri