Hangi Klimayı Almalıyım??

Bozuk saatte günde 2 defa doğruyu gösteriyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Atışmaya gerek yok, herkes kendi fikrini söyledi. Bundan sonrası yönlendirmek gereksiz keza konuyu başka mecralara marka fanatikliğine döndürmeye de gerek yok. Konu sahibi seçimini yapar, zahmet edip sonucunu / seçimini yazar yazmaz onun bileceği iş.

gün gelicek ithal hiç birşey kalmıcak ek vergilerden kaçıcaklar bireysel ithalat mümkün olmıcak astarı yüzünden pahalı olucak yerli markalara sahip çıkın yoksa k.koreye döneriz...

Öncelikle arçelik grubu klimalar lg ile ortak uretimdir. Lg de korelidir
Toshiba ise japondur.
Toshiba modellerini bilmiyorum ama daisekai modelinden memnun olduklarını duydum.
Buradan arçeliksever arkadaşa sesleniyorum. Toshiba vs hikaye demişsiniz ama arçelik her an arıza verebilir. Ve servis durumu da var. Arçelik ve toshiba servisi de bir değildir. Arçelik servisinin atıyorum %10 u vakum yapmıyorsa toshiba servisinin %2 si %3 ü yapmıyor.

Bu arada biz daikin sensira 18000 btu luk klimayı kullanıyoruz. Şu anda gayet memnunuz. Haziran başında 10.000 tlye yakın verdik
Ama şu ki gerçekten az yakıyor. Mersinde temmuzda 220 tl fatura geldi. Şimdi bizim bir eski arçelik inverter hikayesi vardıda arçeliksever arkadaş beğenmez Şimdi ;)

Arçelik kadar başınıza taş düşsün yerli ve milli varken ithal almak vatana ihanet ve döviz bu durumdayken deliliktir.

Arçelik kadar başınıza taş düşsün yerli ve milli varken ithal almak vatana ihanet ve döviz bu durumdayken deliliktir.
Ah güzel kardeşim. O markalar keşke gerçekten ürünleri Türkiyede geliştirip satsa. Sen öyle zannediyorsun ama öyle değil bu iş. Özellikle arçeliğe karşı artık pek bir güvenim kalmadı. Nedeni ise hatırlarsanız arçelik 2-3 yıl önce "Türkiyede üretilen ilk a+++ klima" diye bir reklam yapmıştı. Ancak bu sene de aynı reklamı yapıyor.
Şimdi adamların hakkını yemeyelim. Biz klimada (2006) 14000 btu neo plasma ve (2014) 18000 btu inverter klimasını kullandık aynı zamanda halen bulaşık makinesini kullanıyoruz. Ben halen ailemin evinde yaşadığım için benim de düşüncem alınmadı klima alınırken. O da var.
Sana dostça bir fotoğraf gönderiyorum
2020-11-20 11.04.39.png

Bu klima ne marka?

Son düzenleme:
LG Sirius 18000 harika. Hamam yapiyo 50m2 yi.

LG Sirius 18000 harika. Hamam yapiyo 50m2 yi.
Ben lg sirius ta bir süre sonra yüksek kompresör sesi olduğunu duydum.
Siz ne zamandır kullanıyorsunuz

:D
Bizim inverter arçelik olayınıda anlatayım.
Servis montaja geldi. Neyse iç montaj dış montaj 10 dk vakum (yetersiz) filan. Test run yapıldı o da ne klimanın iç üniteden tar tar tar diye ses geliyor. Neyse servis o halde bırakıp tamir etmek istiyordu. Kabul etmedik. Artık şikayetvara yazarız yt ye atarız filan deyince değişti iç ünite.

Ne yerlisi ne millisi.Yerli milli diye diye anamızı bellediler.

Sanki klimayı kendi mi üretiyor.Çinden al burada montajla.Bu mu yerli.
Yapsın bakalım ahmet marka bir kompresör elin gavurundan az yaktırsın öpeyim alnından arçeliğin.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri