Hangi havya...?

Markayı bilmiyorum aynı renkler, 60w.

TT T-echnic ZD-30CN 30W
foto yanlış olmuş tek somun gibi dipten vidalanıyor rezistans ucun içine giriyor kaliteli havyalar gibi...
558217.jpg

30watt aynı uç var...

Tamamdır teşekkür ederim ilginize. Bakarım buna da. Elektronikcilere uğrarım musait bir zamanda. Sonucu paylaşırım ustalar.

Uçları ziyan etmeyeyim diye yine gittim Solomon 30 watt aldım. O da 6 ayda bozuldu. Bu arada Solomon 30 watt da 40 watt da seramik rezistans değildi ve ikisinde de fazla ısınma sorunu vardı.

Şimdi başka havya bakıyorum.

NEtte rusların evde yaptığı havyalar var rezistans hesabı boyu filan ... bu şekilde değerlendirebilirsiniz sanırım.

NEtte rusların evde yaptığı havyalar var rezistans hesabı boyu filan ... bu şekilde değerlendirebilirsiniz sanırım.

Aynen ben de benzer bir şekilde ucu degerlendirmek maksadıyla eski havyayi modifiye ettim. Deneyip görüntü paylaşacağım.

Uçları ziyan etmeyeyim diye yine gittim Solomon 30 watt aldım. O da 6 ayda bozuldu. Bu arada Solomon 30 watt da 40 watt da seramik rezistans değildi ve ikisinde de fazla ısınma sorunu vardı.

Şimdi başka havya bakıyorum.
Bir havya alınıp bir süre sonra atılabilecek ekipmanlardan değildir.
80TL civarı satılan bir ürünü bir süre sonra kullanamıyorsanız, o ürüne verilen ücret aşırı pahalı demektir.
Uygun fiyatlı iyi kalite bir ürün.
https://www.direnc.net/sp-25l-25w-weller
Yine de havya konusunda kendisini kanıtlamış emsalsiz ürünler de bulunmaktadır.
https://www.direnc.net/40w-kalem-havya-ersa
Bu ürüne bu ücreti bir kez verirsiniz. Daha sonra yapacağınız tek masraf keyfiyet olup, gerekiyorsa farklı uç kullanımıdır.

Şunu itiraf edeyim ki orta kalitedeki tüm havyaların mutlaka belirli bir çalışma saatleri vardır. Bu saatleri bazıları biraz daha fazla uzun zamanda, bazıları ise biraz daha kısa zamanda tamamlayıp rezistansları çok uzun olmayan bu sürelerde bozulup mutlaka pert oluyor. Bu konuda Proskit, TT- Technic, Performance Power, vb. çok çeşitli marka isimleriyle bile bu durum hiç farketmiyor, kendi tecrübeme göre. Kullanıcının havya ucunu kullanırken mekanik darbelerden, aşırı ısınmalardan, vb. etkilerden koruması ise bu ömrü çok az değiştirebiliyor. Ama havyada orijinal olan havya ucunun kulanılması ise en baştan ve mutlaka da olması gereken bir şarttır. Kolay gelsin.

Bir havya alınıp bir süre sonra atılabilecek ekipmanlardan değildir.
80TL civarı satılan bir ürünü bir süre sonra kullanamıyorsanız, o ürüne verilen ücret aşırı pahalı demektir.
Uygun fiyatlı iyi kalite bir ürün.
https://www.direnc.net/sp-25l-25w-weller
Yine de havya konusunda kendisini kanıtlamış emsalsiz ürünler de bulunmaktadır.
https://www.direnc.net/40w-kalem-havya-ersa
Bu ürüne bu ücreti bir kez verirsiniz. Daha sonra yapacağınız tek masraf keyfiyet olup, gerekiyorsa farklı uç kullanımıdır.

Aslında haklısınız. Bit pazarindan aldığım ve basit bir hatasını tamir ettiğim Weller 100 watt tabanca var elimde. Düzgün kullanildiktan sonra 10 tane piyasa malını eskitir herhalde ama işte 350-400 tl. Su anda olsa bu fiyatlara alamam yine uygun bir sey bakarim. Kalem havyada da ayni hesap işte. 30-40 tl ye alıyoruz çok gitmiyor. Bir seferde dediğiniz miktarda parayı vermek zor geliyor bazen

Şunu itiraf edeyim ki orta kalitedeki tüm havyaların mutlaka belirli bir çalışma saatleri vardır. Bu saatleri bazıları biraz daha fazla uzun zamanda, bazıları ise biraz daha kısa zamanda tamamlayıp rezistansları çok uzun olmayan bu sürelerde bozulup mutlaka pert oluyor. Bu konuda Proskit, TT- Technic, Performance Power, vb. çok çeşitli marka isimleriyle bile bu durum hiç farketmiyor, kendi tecrübeme göre. Kullanıcının havya ucunu kullanırken mekanik darbelerden, aşırı ısınmalardan, vb. etkilerden koruması ise bu ömrü çok az değiştirebiliyor. Ama havyada orijinal olan havya ucunun kulanılması ise en baştan ve mutlaka da olması gereken bir şarttır. Kolay gelsin.

Darbe almadi ama iki havyanın da bozulmasını sizin de dediğiniz gibi fişte unutmaya bağlıyorum. 10 dk dan sonra fazla ısınmaya başlıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri