Hangi güçte motor kullanmalıyım

Tugrakutay

Üye
Bizde 1.3 kg projeksiyon var. Onun ayaklığı yok bu yüzden koltuk kenarında duruyor. Bazen de bu yüzden ekran titriyor ya da görüntü bulanıklaşıyor. Bundan dolayı bir ayaklık ve tutmaç yapmak zorundayım. Fakat ben bu ayaklığın projeksiyon ile bağlantı noktalarına motor yerleştirerek az ve yavaş şekilde sağa-sola, yukarı-aşağı haraketler yapmasını istiyorum. İnternetten servo motorlara baktım. Ve hangisini alacağımı bilemedim. yaklaşık ayaklığın projeksiyonu tutan yeri toplam 2 kg gibi bir ağırlığı olacak. Hangi güçte motor ya da servo motor almalıyım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Prejeksiyon sabit durması gereken birşey değilmi? Yapılır illa ama sürücü lazım kumanda lazım uzaktan kumanda şase vs. En az 10 bin lira tutar doğru düzgün iş görecek bir şey. Buna razıysanız düşünülür. Servo yerine aktüatörlü motorlu piston diyelim onları tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220814_095115_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220814_095115_com.android.chrome.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 11

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular