Hangi frekans konvertörü

exsamurai

Üye
Merhaba arkadaşlar piyasada bir çok marka mevcut farklı marka ile çalışmıoş olanlar varsa öneride bulunabilirmi Ben Delta nın iyi olduğunu duydum ama ABB ve Siemensin de adı var.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Abb ve Siemens diğerlerine göre daha gelişmiş ve ince ayarı çok ben LS ve Powerflex kullanmayı seviyorum LS nin distürübütörü ANT mühendislik teknik destek konusunda çok iyi ne zaman yardım istesem onlardan sorularıma cevap aldım
Birde özel amaçlı sürücüler var Comander sk gibi Comander sk sürücüler genelde kablo ve bunlara benzer ürün yapan makinelerde denser dedikleri gergi sistemlerinde kullaınılır bu sürücünün özelliği denserde kablo belirli bir gerginliğe ulaştığında motorun ters dönerek kabloyu hep aynı gerginlikte tutmasıdır bunun için bu sürücünün içinde özel bir yazılım var ve bilgisayarla bağlanıp bu parametre ayarlarının yapılması gerekir diğer sürücülerde bu özelliği görmedim

Zamanında bu dokümanı yabancı bir siteden indirmiştim. Oradaki arkadaş ağır şart dediğimiz modellerde karşılaştırma yapmış. Belki fikir verebilir.

Ekli dosyalar

• Sürücü Karşılaştırma.xls
    639 KB · Görüntüleme: 12
GMT' nin Micno serisi ürünleri var, ağır uygulamalara da çözüm üretiyorlar. Ayrıca @elektrikçicüneyt in de bahsettiği gibi bilhassa kablo sarma ve kapak sıkma makinalarında ihtiyaç duyulan tork kontrolüne de çözüm üretiyor.

https://www.facebook.com/gmtplc/videos/gmt-sürücü-tork-kontrol/534598380462029/?__so__=permalink&__rv__=related_videos

https://www.facebook.com/gmtplc/videos/gmtcnt-micno-serisi-inverter-ile-açık-çevrim-tork-kontrollü-kapak-sıkma-uygulama/685343888639783/
buradaki olayla benim bahettiklerim farklı benim bahsettiğim olayda sürücü ye hız komutu veren analog sensör maksimum seviyeye gelince motor ters dönmeye başlıyor ve kablo ip hortum ne işleniyorsa hep gergin kalıyor makara bitene kadar

Merhaba arkadaşlar piyasada bir çok marka mevcut farklı marka ile çalışmıoş olanlar varsa öneride bulunabilirmi Ben Delta nın iyi olduğunu duydum ama ABB ve Siemensin de adı var.
Dediğin gibi piyasada envayi çeşit inverter var, yerlisi de var çin meişeili de çok.
Alacağın Sürücüde fazla özellik istemiyorum, ekonomik olsun diyorsan, delta, deg drive, datatürk, invt, gmt... Bunları tercih edebilirsin
Yok ağır şart sürücü istiyorum dersen toz, talaş, ağır sanayi şartlarında çalışacak sürücünün en babası abb acs serisidir, Siemens, schenieder atv serisi, danfos, lenze, keb ve sayamadığım birçok marka var.
Markaya takılma fazla, sonuçta ıgbt yandığında sürücünün yarı parası :)

buradaki olayla benim bahettiklerim farklı benim bahsettiğim olayda sürücü ye hız komutu veren analog sensör maksimum seviyeye gelince motor ters dönmeye başlıyor ve kablo ip hortum ne işleniyorsa hep gergin kalıyor makara bitene kadar
Tork kontrollü çalışması lazım hız kontrolde sorun yaşarsın

Gerginliğin sabit olması için tork kontrolü yapılmaz mı? İnvertörü geri çevirince bollaşma olmaz mı? Tahayyül edemedim.

Bunun için Medel Elektronik Gerginlik kontrol sistemleri kuruyor. Gerginlik kontrol kartı gerginliği ayarlıyor ve analog sinyal üreterek invertörün devrini ayarlıyor.

Benim verdiğim örnekteki invertör herhangi bir geribeslemeye ihtiyaç duymaksızın gerginliği sabit tutuyor. Sadece sistemin çektiği akımı baz alıyor.

Gaye tork kontrol değil de başka birşey ise yorum yapamam. Zira bilmiyorum.

Gerginliğin sabit olması için tork kontrolü yapılmaz mı? İnvertörü geri çevirince bollaşma olmaz mı? Tahayyül edemedim.

Bunun için Medel Elektronik Gerginlik kontrol sistemleri kuruyor. Gerginlik kontrol kartı gerginliği ayarlıyor ve analog sinyal üreterek invertörün devrini ayarlıyor.

Benim verdiğim örnekteki invertör herhangi bir geribeslemeye ihtiyaç duymaksızın gerginliği sabit tutuyor. Sadece sistemin çektiği akımı baz alıyor.

Gaye tork kontrol değil de başka birşey ise yorum yapamam. Zira bilmiyorum.
Comander sk nın yaptığı ile siizn bahsettikleriniz farklı comander sk bu işlemi analog sensör kontrolü ile yapıyor bunu yapması için bilgisayarla bağlanarak ayarlanılan parametreleri var operatör panelinden ayar yapılamıyor elimde video yok olsaydı atardım bu konuda ama ben bir kaç tane kablo fabrikasında iş yaptım hem hemen hepsinde comander sk sürücüler le bu işlem yapılmıştı.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri