Hangi Alarm Sistemini Tavsiye Edersiniz?

melihyigit

Üye
Merhaba arkadaşlar ben mayıs ayında evlenecek biri olarak taşınacağım evi güvenlik altına almaya çalışıyorum. Bunun için de en iyi yöntemin alarm olduğunu öğrendim fakat hangi alarm sisteminin daha kullanışlı olduğuna karar veremedim. İnternette bir araştırma yaptım ve alarm sistemleri hakkında çok sayıda şikayet gördüm (bilhassa pronet) bana çok uçuk fiyatlı olmayan, taktırdıktan sonra kötü sürprizler yaratmayan ve rahatlıkla kullanabileceğim bir alarm sistemi önerebilir misiniz?

merhaba ben avrupa da güvenlik sistemleri üzerine kendi sirketimi isletiyorum. size tavsiye edebilecegim profesyonel ve kullanimi kolay alarm sistemi (paradox) paradox evo serisi.

acaba fiyatı ve özellikleri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,öncelikle evinizin kaçıncı katta olduğunu belirtmemişsiniz.(4. katta'ki bir evin pencerelerine önlem almaya gerek yok bu maliyeti yükseltir). Ayrıca pronet bir alarm markası değil,güvenlik işi yapan bir firmadır. Onlarda genellikle (general electric,dsc)marka alarm paneli kullanırlar.Benim size önererim öncelikle kablolu bir alarm paneli almanız.DSC
nin power serisi 1616 alarm panelini set olarak 250,300 $ civarında alabilirsiniz.

Evim 4. katta benim merak ettiğim bu alarm panelini aldıktan sonra izleyeceğim prosedürü bana söyleyebilirmisiniz? Montajının nasıl yapılacağını vealarm izleme merkezine nasıl ulaşacağımı bilmiyorum da aslında bu konu hakkında hiçbir bilgim yok beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba (4.kat iyi denk gelmiş) tahmin ederim sadece giriş kapısını kontrol etmek yeterli olacaktır.Montajı yapabilirimisiniz onu bilmiyorum (ben burada yardımcı olmaya çalışırım)
biz GÜVENLİ HAYAT alarm takip merkezi ile çalışıyoruz.Çeşitli paketleri var,100 150 $ a kadar birini satın alıp alarm montajından sonra alarm merkezi numarasını panele giriyorsunuz.Panel sürekli olarak kendisi ile ilgili bilgileri alarm takip merkezine rapor ediyor
(genelde telefon hattı üzerinden ) takip merkezindeki arkadaşlar panelden gelen bilgileri analiz ediyor olumsuz bir durum görürlerse önce sizi bilgilendirip daha sonra polis itfaiye vs yönlendiriyor.

merhaba
ben size öncelikle şunu söyemek istiyorum alarm sistem taktırıcaksanız ben paradox öneririm işini bilen bir firmayı arayın analizini yapsınlar isteyin haber almasınıda bağlasınlar
ancak ben şunuda belirteyim alarm sistemi ya tam olmalı yada, hiç taktırmayın.yok efendim 4 .kat gerek yok kapıya bir kontak tak yeter o olmaz girilebilecek balkonu olan her yer ,açık hedeftir ya tam taktırın yada hiç taktırmayın.
saygılarımla

şunu sorabilir miyim montaj+1 senelik takip merkezi ücreti bana ne kadara malolur? bir de sadece ön kapı değil arka odamızda yangın merdivenine çıkan bir balkonumuz var(alarmcialtan belirtmiş bu konuyu) bu yüzden üç aşağı beş yukarı bir maliyet söyleyebilir misiniz?

fiyati konusunda ben pek yardimci olamiyacam yurt disinda oldugum icin ama gunumuzde marketlerde bile satiliyor artik sakin onlardan almayin. Mutlaka bir firmaya yaptirin satis sonrasi servis icin. Paradox profesyonel alarm panelidir sizin o ayarlari kendinizin yapabileciginizi dusunmuyorum karisik is. Ayrica illede alarm haber alma merkezine yönlendirmeniz gerekmiyor cep telinize yonlendirebilirsiniz. ( DSC de fena degil )

siz firmalardan bilgi alin ve urunlerin ozelliklerini buraya yazin sonra biz size tavsiyede bulunalim.

merhaba
ben size öncelikle şunu söyemek istiyorum alarm sistem taktırıcaksanız ben paradox öneririm işini bilen bir firmayı arayın analizini yapsınlar isteyin haber almasınıda bağlasınlar
ancak ben şunuda belirteyim alarm sistemi ya tam olmalı yada, hiç taktırmayın.yok efendim 4 .kat gerek yok kapıya bir kontak tak yeter o olmaz girilebilecek balkonu olan her yer ,açık hedeftir ya tam taktırın yada hiç taktırmayın.
saygılarımla

Altan bey, paradox evo48 serisi panele karbonmonoksit dedektörü bagladinizmi?
Hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri