Hangi alarm sistemi

hangi alarm markasını kullanıyorsunuz

• PYRONIX

Oy: 8 5.2%
  • paradox

Oy: 54 35.3%
  • teknim

Oy: 16 10.5%
  • dsc

Oy: 22 14.4%
  • DESi

Oy: 10 6.5%
  • crow

Oy: 25 16.3%
  • hiçbiri

Oy: 18 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    153
kablosuz kesinlikle crow
kablolu dsc
derim
pişman olmassın...

Bence paradox. Teknik servis ve distributor cok ilgili. Ayni ilgi ve alaka crow ya da dsc de yok. Bu sebeple paradox derim...

Yazılan markaların sırasıyla geçmişlerine bakarsak;
Pyronix, İngiliz malıdır. İthalatçısı ciddi yatırımlar yapsa da ülkemizde çok fazla ilgi görmemiştir.
Paradox, Kanada malıdır. Ülkemizde kullanılmaya başlanan ilk ürünlerdendir, bu yüzden oldukça yaygın ve bilinen sistemlerdir. Programlaması yeni başlayanlar için biraz karışık gelebilir. Pazar payı en yüksek 3 markadan biridir
Teknim, Türk malıdır. Bazı ülkelere de ihraç edilmektedir. Üreticiliğin avantajları ile garanti konuları, ulaşılabilir olması ve kolay kurulumu ile ön plana çıkar. Pazar payı en yüksek 3 markadan biridir.
Dsc, Kanada malıdır. Paradox gibi ülkemizdeki en eski ve yaygın sistemlerdendir. Ürünler sorunsuz olsa da sık sık yaşanan stok sorunları ve garanti konuları dezavantajlarıdır.
Desi, oto alarmdan çevrilmiş hırsız alarmı bu profesyonel markalar kategorisinde değildir.
Crow, İsrail malıdır. Menşei nedeniyle ülkemizde pek fazla sevilmemektedir.
Buna göre bu markalar arasında sıralama yaparsak, kablolu ürünler için;
1-teknim
2-dsc, paradox
3-crow, pyronix
4-desi
Kablosuz ürünler hiçbir zaman kablolular kadar sağlıklı çalışmadıkları ve maliyetli olmaları nedeniyle çok fazla tavsiye etmiyorum. Ancak Çek malı jablatron biraz pahalı olsa da en sorunsuz sistemdir.

ben crow derim başkada bişi demem crovdaki kontaklarla neler yapmadım ki sorunsuz bir işlevsellik istiyorsan git gel yapmak istemiyorsan crow derim
crowdaki cıkışlar ile telefondan kontrol edilebiliyor tabi deside pradoxta varmıdır bilmiyorum konraktör röle yardımıyla bunlarla kontrol saglayabiliyorsunuz
3 yıldır kapı kontrol ediliyor en son telefon hattına yldırımdan dolayı panel yandı öyle servise gittim şimdi degiştirdim sorunsuz çalışmaya devam ediyor

Son düzenleme:
Crow kalite kullanış ce hizmet açısından çok çok daha iyi bir marka .

Security System arkadaşımız çok haklı hepsinin birbirine göre artıları eksileri olsa da dünya'da bu işin piri DSC dir... zaten DSC ve PARADOX Kanadada eskiden tek firmanın iki ortağıdır ve Paradox sonradan ortaklıktan ayrılmıştır. DSC yi kullanıp da vazgeçen kişinin tek sebebi dağıtıcısıyla ilgili yaşadığı stok problemleridir. 7 yıldır bu sektördeyim DSC ile ilgili bi problem yaşamadım. Kuyumcu dükkanları, Bankalar %90 DSC kullanır. DSC den sonra da PARADOX gelir. paradox'un dağıtıcısı büyük bi firmadır ve sorunsuzdur. DSC ile PARADOX arasında bence kalite farkı yoktur ama Son döneme bakacak olursak paradox teknolojik gelişmelere daha çok ayak uyduruyor diyebiliriz.Mesela ip-100 modülü kullanarak, i-paradox yazılımı sayesinde iphone telefonunuzdan alarmınızı ve PGM çıkışlarını kontrol etme imkanı tanıyor, GSM Modüllerini DSC'den çok daha pratik olarak tuş takımından programlayabiliyorsunuz..
DSC ile PARADOX arasındaki bir fark da şu ki DSC nin bu özelliği paradoxa göre kötüdür, Alarm çaldıktan sonra DSC en son alarm bölgesini hafızasında tutar ve tekrar kurunca siler (pc bağlantısı yaparak 500 olay geri gidilebilir ama) 2 önceki alarmın nereden çaldığını tuş takımından görme şansınız yoktur. Paradoxta ise mem tuşu sayesinde tuşa bastıkça bir önceki bir önceki alarmın geldiği bölgeleri gösterebilir bu özellik crow da da vardır.

DSC nin kablosuzda da başarılı olduğunu biliyorum ama Sistem kablosuz da olsa Tuştakımına ve sirenlere kablo çekmek zorundasınız .(Kanada da böyle değildir belki ama Türkiye'ye giren ürünlerden bahsediyorum çünkü DSC global sitesindeki ürün gamının çok düşük bir kısmı Türkiye'ye getiriliyor.)
Paradox'un ve Jablotronun kablosuz çalışan Tuştakımı ve Sirenleri de mevcut.

Kablosuz Alarmda JABLOTRON markasının da çok iyi ve ürün yelpazesinin çok geniş olduğunu duydum.
Bu arada kullanmadım ama GE Markasının da kaliteli olduğunu tahmin ediyorum.
Saygılar...

Hırsız alarm sistemleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz mükemmel bir kaynağın linkini veriyorum bir teşekkürü çok görmeyin lütfen.

PDF Kaynak Linki : Alarm sistemi

kolay gelsin bir binaya 2 tane alarm paneli bağladım birinci panelimde duman dedektörleri var ikinci panelimde pır dedektörleri var duman dedektörlerimin oldugu panele 6 tane dahili siren bağlı bulunmaktadır. ama normal pırlı sistemimde siren bulunmuyor benim amacım diğer duman dedektörlerinin panelinde kullandığım dahili sirenleri alarm panelim içinde kullanabilmek yani sirenler sadece yangın durumunda değil pırlar algılama yaptığı zamanda çalsın istiyorum yani dahili sirenleri ortak kullanmak istiyorum yangından ve pırlardan tetik alınca çalsın

arkadaşlar merhaba 2 adet alarm panelim var bell + ve bell - çıkışına sahip durumdadır. dahili siren bell+ ve - ye takılıyor bildiğiniz üzere benim amacım şu; panelin birine duman dedektörleri birine pırları bağladığımı varsayalım.burdaki hedef sadece yangın alarmı alınca dahili sirenin ötmesi ve pırdan algılama alıncada ötmesidir. bu dahili sireni iki panele ait duruma nasıl getirebilirim iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri