Hangi aküyü tercih etmeliyim?

Mutlu/inci akü 60Ah -2 adet paralel bağlı olarak en akıllıca ve ucuz cözüm olur. Ev aydınlatması da LED olursa hiç dert tasa olmaz tüm geceyi götürür, hatta TV vs vs. İnvertor 600w tam sinus. Maliyet önemliyse modifiye sinüs de iş gorur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mutlu/inci akü 60Ah -2 adet paralel bağlı olarak en akıllıca ve ucuz cözüm olur. Ev aydınlatması da LED olursa hiç dert tasa olmaz tüm geceyi götürür, hatta TV vs vs. İnvertor 600w tam sinus. Maliyet önemliyse modifiye sinüs de iş gorur
Çok teşekkür ederim ustam akü fiyatlarını inceliyorum hemen

Olmaz diye birşey yok. Ona göre kullanırsan olur.

Tamam ustam teşekkür ederim.
İlk etapta 1 akü alsam olmazmı
Ben modem+uydu alıcısı (24 saat), akşam 9 gibi 20metre LED aydınlatma sabah 8e kadar ve gün içinde telefon şarj etme şeklinde kullanıyorum. İki tane 20ah jel akü paralel bağlı. 80w panel var çatıdada. Aküler sabah 6 gibi 12.3volt seviyesinde oluyor. 60ah akü sizi başta çok rahat idare eder.

Ne kadar güce kaç saat ihtiyaç olacak bunu hesaplayıp akü seçilebilir. Misal 6w LED ampul 6 adet 36w yapar. 36/12 =3 amper çekecek. Akünün 36ah kısmını kullansak 12 saat götürür. İşiklari idareli kullanıp LED TV yi de kontrast parlaklık minimum yapıp TV de seyredilir. Başka şeyler de çalışsın diye eklersen 2-3-4 akü diye gider. Mesela buzdolabi

Son düzenleme:
Ben modem+uydu alıcısı (24 saat), akşam 9 gibi 20metre LED aydınlatma sabah 8e kadar ve gün içinde telefon şarj etme şeklinde kullanıyorum. İki tane 20ah jel akü paralel bağlı. 80w panel var çatıdada. Aküler sabah 6 gibi 12.3volt seviyesinde oluyor. 60ah akü sizi başta çok rahat idare eder.
Çok teşekkür ederim ustam

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri