Hangi ürün ?

slhttntgb

Üye
s.a benim amacım evimdeki bahçe aydınlatması,havuz motoru ve dalgıç motorunu,elektrik sayacını web üzerinden takip ve kontrol etmek istiyorum.
1 adet dalgıç motor var
10 adet selonoit vana var
1 adat havuz motoru var
30 adet bahçe aydınlatma direği var

ben bu işe yeni merak saldım, bilgisayar programcısıyım. bu konuda bana yardımcı olabilecek üstatlara şimdiden çok teşekkür ederim.

araştırmalarım sonucunda deltanın piyasada en ucuzu ve teknik servis muhattap konusunda en iyisi olduğunu duydum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Uzaktan izleme ve kontrol için iki farklı yöntem tercih edebilirsiniz.
Bunlardan biri tüm dijital I/O ları PLC kontrol eder, PLC'ye bir ethernet modülü takarsınız ve Modbus TCP haberleşme ile kendi yazdığınız programdan PLC'ye komut verebilirsiniz.

Bir diğeri ethernet destekli bir DOP panel kullanırsınız. Tüm dijital I/O ları PLC kontrol eder, DOP dokunmatik panel ile sistemin yanından ekrandan kontrol edersiniz. eRemote yazılımı ile de bilgisayarınızdan uzaktan DOP ekrana bağlanıp, ekrandaki görüntünün aynısı bilgisayarınıza gelir ve sistemi kontrol edersiniz.

İyi çalışmalar.

cevabınız için teşekkür ederim sizin yöntemlerden ilkini uygulamam istersem ve iletişim için gprs modül kullanabilirmim ve bu plc için hangi seriyi almam lazım ve bu plcnin kaç giriş çıkışı var
Son olarak bağlandığım web arayüzünü kendim tasarlamak istiyorum

Merhaba,

PLC olarak DVP12SA2 tercih edebilirsiniz. (8 Dijital Giriş ve 4 Dijital Çıkış içerir, ilave I/O kartları ile artırılabilir)
PLC'nin yanına bağlayacağınız DVPEN01-SL ethernet modülü ile ethernet iletişimini sağlar.

Sistem şu şekildedir.

(Internet Ağı) <---> EN01 modül + SA2 PLC <---> Dijital I/O

Burada EN01 modülüne bağlantı RJ-45 ethetnet kablosu iledir. (Tıpkı bir PC'nin modeme bağlantısı gibi.)
İletişim olarak RJ-45 bağlantı sağlayabilen ADSL veya 3G internet kullanmanızı öneririm.

İnternet ağından (LAN veya WAN) kendi yazacağınız programdan Modbus TCP protokolü ile PLC'ye veri yazdırabilir veya veri okuyabilirsiniz.

Ürün bilgileri:
SA2 SERİSİ

İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri