Hall akım sensörü nedir

mesutblt

Üye
Selamlar arkadaşlar;
Hall akım sensörleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. ölçmek istediğim sistem şöyle: AC alıcıların olduğu bir şebekenin değişik zamanlarda çektiği akımı ölçüp 0-5 V aralığında DC voltaj çıkışları veren bir sensör arıyorum. Hall akım sensörü dedikleri bu işi görürmü görürse nereden temin edebilirim.
Şimdiden herkese teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bildiğim kadarıyla hall efect sensörü derler. Manyetik alanı ölçer, digital ve analog tipleri vardır. transistöre benzer dış yapıları vardır. bir manyetik alana yaklaştığında çıkış veren sensörlerdir. ist karaköyde vardır.

selamlar
allergo firmasının acs712 sensörü hem ac hem dc olarak çok güzel çalışıyor tavsiye ederim.

Fırçalı DC motordan farklı olarak FDC motorun anahtarlanması elektronik olarak
yapılmaktadır. Motor milini döndürmek için stator sargıları doğru sırada anahtarlanmalıdır.
Bu noktada bir sargıya enerji verildikten sonra bir sonra enerji verilecek sargının tesbit
edilmesi önemlidir. Rotorun konumu, statora gömülü alan etkili sensörlerle öğrenilmektedir.

selamlar
allergo firmasının acs712 sensörü hem ac hem dc olarak çok güzel çalışıyor tavsiye ederim.
acs712 sensörü ac sinyalde kullandınız mı? Ben gırışını ac sinyal uyguluyorum çıkışta dc olarak sinüs sınyal cıkıyor. bunu işlemciyle nasıl okuttunuz bilgi verirmisiniz

acs712 sensörü ac sinyalde kullandınız mı? Ben gırışını ac sinyal uyguluyorum çıkışta dc olarak sinüs sınyal cıkıyor. bunu işlemciyle nasıl okuttunuz bilgi verirmisiniz
20 ms boyunca belirli aralıklarla degerler okuyup ortalama degeri hesaplıyacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri