Hız sürücü (inverter) ileri -geri periyodik çalıştırma

Merhaba ustalarım, halı yıkama makinasında fırçaların ileri - geri motorun hareketini sağlayan bir döngü var sistemde 2 sensor var Nc kontak buradan dönüş inverter üzerine geliyor.
Teco marka inverter kullanılmış. Ben parametreleri bilmiyorum ama ileri geri periyodik olarak makina potansiyometreye bağlı hızı istenilen ayarda çalışıyor.
Benim öğrenmek istediğim bu invertere 0-10 V ve s1 s2 bağlantılarını nasıl yapıyoruz. İlla marka aynı olacak diye bir kaide yok. ABb olabilir siemens olabilir schneider olabilir. Yani öğrenmek istediğim bir sürücüm var ve 1 motorum var ben istiyorum ki motor periyodik olarak start verilince ileri ve geri yönlerde belirli aralikta çalışsın. Buna ait bağlantı şeması inverter parametre setlerini ve ne gereklidir bilmediğim için soruyorum. Beni aydınlatır mısınız şimdiden Cevaben herkese teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba ustalarım, halı yıkama makinasında fırçaların ileri - geri motorun hareketini sağlayan bir döngü var sistemde 2 sensor var Nc kontak buradan dönüş inverter üzerine geliyor.
Teco marka inverter kullanılmış. Ben parametreleri bilmiyorum ama ileri geri periyodik olarak makina potansiyometreye bağlı hızı istenilen ayarda çalışıyor.
Benim öğrenmek istediğim bu invertere 0-10 V ve s1 s2 bağlantılarını nasıl yapıyoruz. İlla marka aynı olacak diye bir kaide yok. ABb olabilir siemens olabilir schneider olabilir. Yani öğrenmek istediğim bir sürücüm var ve 1 motorum var ben istiyorum ki motor periyodik olarak start verilince ileri ve geri yönlerde belirli aralikta çalışsın. Buna ait bağlantı şeması inverter parametre setlerini ve ne gereklidir bilmediğim için soruyorum. Beni aydınlatır mısınız şimdiden Cevaben herkese teşekkür ederim
Her marka ve bazende markaların modeline göre bağlantılar vede parametreler değişir!Bu konuda standart bağlantılar ve parametreler ne yazık ki!Bu yüzden hangi marka ve modelde süürücü kullanacaksanız onun parametrelerini ve bağlantı şemasını kullanabilirsiniz!

ABB ACS Serisi bir inverter kullanacağım diyelim 1.5kw gücünde 1500 d/d motorun hızını hem kontrol edip hemde ileri geri belli bir limit switch lerini görünce kontak verip geri yönde yine bu işlem periyodik olarak devam etsin istiyorum lakin inverter kullanmadım bağlantı vs. Yapmadım dışarıdan sadece teorik bilgiye sahibim. Bağlantısında ve parametre seçimlerinde yardımcı olurmusunuz

Yani bana bağlantısı hakkında neyin nereye bağlandığı hakkında bilgi verebilir misin? Sonrası zaten parametreyle alakalı heralde?

teknobilim74, arkadaş Danfoss frekans konvertörleri ile ilgili yapılmış bir uygulama ektedir.

Ekli dosyalar

• VLT 2800 KLEMENS BAĞLANTISI.pdf
    137.5 KB · Görüntüleme: 99
  • VLT2800 İLERİ-GERİ ÇALIŞMA.pdf
    98.6 KB · Görüntüleme: 124
mıtsubıshı bunun ıcın bıcımıs kaftan.egerkı hagla ugrasıyorsan yardımcı olabılırım

mıtsubıshı bunun ıcın bıcımıs kaftan.egerkı hagla ugrasıyorsan yardımcı olabılırım
HAYIRLI AKŞAMLAR AYNI YÖNTEMLE BENİMDE CALIŞTIRMAM LAZIM BANADA YARDIÖCI OLURSAN SEVİNİRİM.TEL NOMU YAZIYORUM.0***

Moderatör tarafında düzenlendi:
GMTCNT MICNO serisi invertörler kendi üzerinden yapacağın ayarlarla,
Sadece start verdikten sonra istediğin süre sağa, istediğin süre sola dönebilir.
Ta ki start sinyali kesilene kadar.
Sağa ve sola dönüş süreleri birbirinden farklı ayarlanabilir.

Her marka veya modelınınde proglamlaması farklı olabilir. Ekte, ATV.... serisi icin proglamlama kılavuzndan aldıgım ıkı sayfa ekli. Bu markada, belirtilen baglanrıları (sınır anahtarı baglayarak) dogrudan kullanabılırsınız. Cıhazları yı tanıyan arkadaslarla cok çok görüsün ve bulabıldıgın her marka kılavuzlarını ındır..

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    161.5 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    172 KB · Görüntüleme: 61

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603