Hız kontrole 3 farklı noktadan referans alarak kademeli olarak yük vermek ...

badboyss

Üye
Merhaba Arkadaşlar ...

3 farkılı noktada çalışmakta olan kojenerasyon motorlarımız var bu motorların baca çıkış hatları bir noktada birleşerek reküperatör giriyor reküperatör de çıkan sıcak havayı fabrikada kullanıyoruz. Sıcak havayı basmak için kullandığımız Siemens 45 kW hız kontrol var biz potasyometre ile elle yükleme yapıyoruz. bu hız kontrolü otomatik olarak nasıl çalıştırabiliriz ?
örnek ; kojenerasyonun 1 tanesi çalıştığında 30 hz
2 beraber çalıştığında 40 hz
3 beraber çalıştığında 50 hz olacak şekilde yapmamız gerekiyor aynı zamanda pano üzerinde bulunan potasyo metre üzerinden de elle yükleme yapabilmemiz gerekiyor konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum ...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR ...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Her motor bır role koy 1.röle cekerse surucunun bırıncı termınal ınputuna bagla 1 ve 2 .röle cekerse ıkıncı termınal ınputuna bagla 3 role cekerse aynı anda ucuncu termınal ınputuna bagla .ayrıca bu 3 termınal ınput ıcın surucunden hızları belırlemen lazım

terminal imputların kodlarını biliyormusunuz . Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler ...

Siemens surucu hangı model ıse ınternette kullanım kılavuzu var onu bulursan hem baglantı semasını hemde parametre lıstesını bulabılırsın.

kullanma kılavuzunu buldum parametrelerine bakıyorum ama terminal diye bir şey geçmiyor başka bir ismi olabilir mi ?

termınal dedıgım kısım hanı suruculerın run komutu stop komutu verıldıgı yerler harıcı ınputların oldugu yer

hız kontrolde bağlantı yaptığımız klemanslere komutları nasıl vereceğiz?

Master of source frequency command ???
Dış terminalden harici step hızı atadığınız takdirde analog girişi aktif edemezsiniz. Benzer bir soru forumda soruldu ve cevap yazdım.
Metod ve gereksinimler konusunda bilgi alabilirsiniz..

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri