Hırsızlığa Bak

saftilki

Üye
DİKKAT'LE OKUYUNUZ VE PAYLAŞINIZ Kİ .. BU REZALET SONA ERSİN ...!

Kullandığımız tutar: 23.66 tamam.
K.D.V: 6.67 ona da tamam.
Elektirik Tüketim Vergisi: 1.39 (elektrik tükettik diye vergi veriyoruz) hadi ona da tamam.
Enerji Fonu: 0.28 (???) oda TAMAM olsun...

AMA
Kaçak Kullanmadığımız halde, Kayıp Kaçak Bedeli; 4.09
TRT mi ? Bu kanalın yayın geliri yok mu ?
Verelim onada: 0.56
Dağıtım Bedeli (buna gülüyorum): 5.00
İlet. Sis. Kul. Bd. (bravo kim uydurdu acaba): 1.09
Per. Cat. Hiz . Bd. (bu ne ya): 0.54
PSH (Say. Oku.) Bd. (bunu ödemezsek ayıp olur): 0.42
PEKİ BUNLAR NE ?????

Toplamı = 11.7 TL
Türkiye de en az 35 milyon ev var bunların hadi 10 milyonunu saymayalım 25 milyon var desek;

11.7 x 25.000.000 = 292 Milyon 500 Bin TÜRK LİRASI !!
Yani eski para ile (292 Trilyon 500 Milyar)

DİKKAT: Bu Rakkamlar Her Ay; Niye ve Kim İçin Ödediğimizi Bilmediğimiz Rakkamlardır..!!
Acaba bu haksız kazanç kimlerin cebine giriyor

Yaşa sen ben tekirdagda yasiyorum ben kacak kullansam hapse attarla doguda koy kacak kullanir koye giremezler neden oluyo biliyomusunuz biz hayvanlik yapmiyoruz diye hayvan gibi davranmiyoruz diye birde devlete hayvan gibi davranip devlet bize hayvan muamelesi yapiyor deyip acilim yaparlar boyle adaletin ben.....

A10 cihazımdan gönderildi

kayıp kaçak bedeli ödüyorsak kaçak kullanalım o zaman hakim amca sorduğunda ben kaçak kullanmıyorum har ay yıllardan beri parasını ödüyorum inanmazsanız faturaya bakabilirsiniz diyebiliriz :D slm

işin orasına inersek forum kurallarına ve bazı arkadaşlarla burada ters düşeriz aslında yazmak dökmek istediğim çoooook şey varda biz burada forum ailesiyiz oluyorki görüşüp arkadaş oluyoruz.benim bunu burada paylaşma sebebim bir çeşit sessiz çığlıktır, bu devedeki bir tüyün bir parçasıdır sadece, kandile verilen elk'riğin bizim elk. birim fiyatının yarısı bile değil 4.50 dir
EL altından her yerde milleti uyarmaya çalışıyorum ama umarım sıçanın sidiğinin değirmene faydası olur:p

ben ankara keçiörende yaşıyorum,aynı elektrikte olduğu gibi suda da var bu adaletsislik, bana ortalama 100 tl fatura geliyor,faturanın yarısı ıvır zıvır
gerçek tüketim tutarım 50 tl
kimi kime anlatacan kime şikayet edeceksin. devlet memurları maaşımız az diye eylem yapıyor amma ,devlet dairesinde işiniz olduğu zamanda vatandaşı adam yerine koyup yüzüne bile bakmayan Ş siz oldukça çok .kısacası bir şeyler yapmak isterken sizinle aynı sıkıntıyı çekenler yanınızda değil karşınızda anlamsız bir engel oluyor.

bunun adına kısaca empelializm denir son on yılda hiç olmadığı kadar baş kaldırmıştır 50 krş'a içtiğin suyu 1 tl ye işetendir yakın tarihte enerji bakanı recep akdağ'la genç mucit'imiz kubilay barlas arasında büyük bir tartışma yaşandı hes projelerine gerek olmadığını orman katliyamını ve harcanan milyar dola maliyet'e hiç luzum olmadığını belirten k.barlas'a r. akdağ rest çekmiştir, ortada siyasi bir Ş.sizlik akp pamukova bel.başkanı tarafından ve rütük tarafından genç mucit'imizin yolları kesilmiştir, makina mühendisleri ilk önce ihtiraz etsede k.barlas tez'inin başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır ve mühendislerden bir daha ses çıkmadı, Rütük ve parti yandaşları tarafından tez örtbas edilmektedir. Kandilde bulunmuş bir pkk yandaşı tarafından açıkça ifade edilen 160 lık cıvalı ampullerin 7/24 yandığını evin kam'ın her bölmesinde sürekli yanması halinde gelen fatura en fazla on tl olduğunu söylemiştir ne kadar doğu haber olduğuna ise ben %80 ihtimalle inanıyorum çünki bir kaç göçmen daha bu olayı doğruladı.

şahsen ben düşüncesizce yada çıkarı uğurna sandığa gidenlerin iki cihanda iki elim yakasında olacaktır

EŞŞEĞE HAİN DEMİŞLER ÜÇ GÜN YEMEDEN İÇMEDEN KESİLMİŞ. BUNLARA NE DEMELİ??

Arkadaşlar biraz boşuna debeleniyoruz gibi geliyor bana, degirmenin bir şekilde dönmesi gerekiyor..

Ayrıca aracı olan arkadaşları uyarayım, Radar konusunda son teknoloji ,radyo sinyalleri yerine lazer kullanan, uyanık sürücülerdeki pasif radar dedektörlerini dahi tespit etmeye yarayan cihazlar dan çok miktarda alım yaptı emniyet, bu cihazların bir çok üstün özellikleri var mesela sabit durmasına gerek yok, radara gireni ilerde çevirmeye gerek yok, ceza evine gelir.

yani tekrar söylüyorum değirmenin suyu bir şekilde gelecek ve bu değirmen dönecek..

artık tirafik kazalarını önleyelimde vatandaşlarımız ölmesinmi diyorlar, yoksa hazineye paramı lazım diyorlar benim aklım ermiyor.

Arkadaşlar biraz boşuna debeleniyoruz gibi geliyor bana, degirmenin bir şekilde dönmesi gerekiyor..

Ayrıca aracı olan arkadaşları uyarayım, Radar konusunda son teknoloji ,radyo sinyalleri yerine lazer kullanan, uyanık sürücülerdeki pasif radar dedektörlerini dahi tespit etmeye yarayan cihazlar dan çok miktarda alım yaptı emniyet, bu cihazların bir çok üstün özellikleri var mesela sabit durmasına gerek yok, radara gireni ilerde çevirmeye gerek yok, ceza evine gelir.

yani tekrar söylüyorum değirmenin suyu bir şekilde gelecek ve bu değirmen dönecek..

artık tirafik kazalarını önleyelimde vatandaşlarımız ölmesinmi diyorlar, yoksa hazineye paramı lazım diyorlar benim aklım ermiyor.

bariyellerin arkasına gizli radar yapılacağından haberim vardı ama bahsettiğiniz cihazdan haberim yoktu mesela teşekkürler uyarı için

Faturanın ayrıntılı olması aslında tüketicinin bilinçlendirilmesi için yapılmıştır. Oysa dağıtım firması bunların hiçbirini yapmayıp basit bir faturalandırma programıyla elektriğin kWh tüketimini belirlenen bir fiyatla çarpıp aboneye borcunu gönderseydi, daha mı iyi olurdu acaba? Ben şahsen böyle bir durumu tercih etmezdim. Ben elektriğimin üretildiği noktadan (Keban, Karakaya, Atatürk, Seyitömer, Afşin-Elbistan santralları vb.) tüketimini yaptığım evimdeki cihazlara kadar (buzdolabı, televizyon, bilgisayar, lambalar vb.) nasıl geldiğini öğrenmek isterdim. Yani kafamızı kuma gömmek yerine sorunları kaynağından itibaren görerek bunları tartışsak daha iyi olmaz mı? Enerji fakiri bir ülkede enerji kültürünün geliştirilmesi çok önemlidir. Vatandaşımız enerji konusunda ne kadar bilgiye sahip. Elbette kaçak elektrik de önemli bir sorun. Fakat enerjide sadece kaçak tüketim sorunu bileşeni yok. Bunun yanında bir de TRT (payı) sorunu var. Acaba şu anda TRT diye bir kuruma ihtiyaç var mı? Diğer özel TV kanalları hem devlete vergi ödüyor, hem de istihdam sağlıyor. Yani bırakın yük olmayı devlet bütçesine ödediği vergi ve muhtasarla katkıda bulunuyor, istihdam sağlıyor. Bunun yanında iyi işletilemeyen ve yıllardır özelleştirilmeleri sürüncemede kalan TEİAŞ ve EÜAŞ gibi devlet işletmeleri var. Özelleştirilen EDAŞ'ların uygun yatırımlarla bakır ve demir kayıplarını minimize edip etmediği ve bunların EPDK tarafından takip edilip edilmediği bilinmiyor. Yani kayıp kaçağın önemli bir kısmını ülkemizde teknik kayıplar oluşturmakta. Acaba bu konuda yatırım çalışmaları ne durumda? Örneğin hala indirici merkezi olan EDAŞ'lar var mı? Belediye tüketim vergisinin neden alındığı tartışılabilir. Çünkü belediyelerin elektrik enerjisinde ne gibi bir fonksiyonları var. Ama diğer kalemler bana göre normal olmakla birlikte belki birim fiyatları tartışılabilir.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri