Hırsız alarm sistemi kurmak istiyorum

kolay gelsin herkese elimde s.o.s s16 alarm paneli var alarm çaldığında projektörleri nasıl yakabilirim

kolay gelsin herkese elimde s.o.s s16 alarm paneli var alarm çaldığında projektörleri nasıl yakabilirim

Hocam Kolay Gelsin Öncelikle alarm panelinizin kuru kontak çıkışı varmıdır eğer var ise kuru konrak çıkışına bi röle bağlayarak bunu sağlayabilirsiniz.

sizede kolay gelsin hocam cevabınız için teşekkürler dc 12v bobinli 220 v kontaklı bi röle aldım bel+ bel- den rölenin bobin uçlarına bağlantımı yaptım sonra rölenin no ve com ucundan lamba bağlantısı yaptım fazdan lambaya girdim lambadan çıkışı rölenin com una verdim nötrüde no ya bağladım ve çalıştı ama şimdi panele zarar gelmemesi adına kontaktöre bağlamam gerekiyor 12 v bobinli kontaktörde bulamadım ben röleyle kontaktörü nasıl çektirebilirim ve lambayı kontaktöre nasıl bağlayabilirim kontaktör konusunda yardımcı olursanız sevinirim hocam kolay gelsin bütün arkadaşlarıma.....

bence paraya kıyın hocam caddx alın başınız asla ağrımaz panel çok kaliteli

kolay gelsin alarmda telefonun hattını ana hattını ring tiripe girip telefon makinasına dönüş verdik diyelim panelde arıza olunca hatta sıkıntı yaşanırmı

kolay gelsin bir binaya 2 tane alarm paneli bağladım birinci panelimde duman dedektörleri var ikinci panelimde pır dedektörleri var duman dedektörlerimin oldugu panele 6 tane dahili siren bağlı bulunmaktadır. ama normal pırlı sistemimde siren bulunmuyor benim amacım diğer duman dedektörlerinin panelinde kullandığım dahili sirenleri alarm panelim içinde kullanabilmek yani sirenler sadece yangın durumunda değil pırlar algılama yaptığı zamanda çalsın istiyorum yani dahili sirenleri ortak kullanmak istiyorum yangından ve pırlardan tetik alınca çalsın

Merhabalar Kale alarm sektörüne geçiş yaptı ve fiyatları çok uygun tl bazında hizmet veriyor alarm izleme merkezi mevcut tek tuş polis itfaiye ve ambulans hizmeti var düşünen varsa bana ulaşsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar arkadaşlar, Bosch ICP-CC488p panel kurulum programı için bir uzman desteğine ihtiyacım var. Biraz tefarruatlı soru sorarım kusura bakmayın şimdiden. Hadi bi destek!

kolay gelsin bir binaya 2 tane alarm paneli bağladım birinci panelimde duman dedektörleri var ikinci panelimde pır dedektörleri var duman dedektörlerimin oldugu panele 6 tane dahili siren bağlı bulunmaktadır. ama normal pırlı sistemimde siren bulunmuyor benim amacım diğer duman dedektörlerinin panelinde kullandığım dahili sirenleri alarm panelim içinde kullanabilmek yani sirenler sadece yangın durumunda değil pırlar algılama yaptığı zamanda çalsın istiyorum yani dahili sirenleri ortak kullanmak istiyorum yangından ve pırlardan tetik alınca çalsın
mrb arkadaşım bunu yapmak çok basit yapman gereken duman dedektörü olan panelde bir zon çıkarmak ve onu 24 saat zone olarak ayarlamak diğer paneldende siren çıkışı eksi çıkışşsa direk o zona bağlayabilirsin siren çıkışı alarm durumunda tetiklenirse diğer siren olan panelde tetiklenir ve ikiside sireni çaldırır ama burda bir puf nokta var ıkı panelde aynımı yoksa başka markanın panellerimi eğer başka markaysa bir adet role kullanmanı tavsiye ederim sireni bağlıycağın panele bağlıycaksın zona bağlantısını kapalı kontağından geçireceksin diğer panelin siren çıkışı artı yada ekshangisini veriyorsa ona görede role beslemesini bağlıycaksın role kapalıyken kesmiycek roleye tetik gittiğinde kapalı kontağı açılacak ve zonedan alarm durumuna geçicek siren otüvek ve telefon araması gerçekleşicek kolay gelsin

sizede kolay gelsin hocam cevabınız için teşekkürler dc 12v bobinli 220 v kontaklı bi röle aldım bel+ bel- den rölenin bobin uçlarına bağlantımı yaptım sonra rölenin no ve com ucundan lamba bağlantısı yaptım fazdan lambaya girdim lambadan çıkışı rölenin com una verdim nötrüde no ya bağladım ve çalıştı ama şimdi panele zarar gelmemesi adına kontaktöre bağlamam gerekiyor 12 v bobinli kontaktörde bulamadım ben röleyle kontaktörü nasıl çektirebilirim ve lambayı kontaktöre nasıl bağlayabilirim kontaktör konusunda yardımcı olursanız sevinirim hocam kolay gelsin bütün arkadaşlarıma.....

Aslında cevabı kendiniz yazmışsınız 12V dc bobinli 220V AC 10A kontaklı bir röle ile 220 V AC kontaktörü çektirebilirsiniz sadece kontaktörün bobin ucundan birini 12 v rölenin kontak çıkışına diğer ucunuda rölede kullandığın uca göre faz yada nötüre bağladınmı kontaktörü çektirebilirsin aynı şekilde de kontaktöre lamba bağlantısını yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri