Gys 160 kaynak makinasini actim icinde kopru diyot goremedim

Arkadaslar gys 160 yada oyle bisey kaynak makinasini actim.icinde kondansatorlerden once kopru diyot olmasi lazim yok.kopru diyot olmadan bu tip bir kaynak makinasi olabilirmi.kopru diyotun yerine gecebilecek bir devre olabilirmi

bir kaçtane sökmüştüm ama şimdi kafamda canlanmıyor

bir kaçtane sökmüştüm ama şimdi kafamda canlanmıyor
Usta rolele var iki tane sonra dort vidyla alttaki sogutuculu karta gecis yapiyor

Biri sokmus desem kimse ellememis bildigimiz inverter kaynaklar gibi tasarlanmamis mosfetler ve cikis diyotlarini tek bir sogutucuya baglamislar ustlerinide silikonlamislar
image.jpeg
image.jpeg

İlk defa gordugum kopru diyot sistemi cok ilginc.sonuc kaynak makinesi cikis vermiyor
24 v fan var cikardigim zaman karttaki yesil on ledi yaniyor.fani taktigim zaman bir sure yuksek devir calisiyor sonra cok yavas calismaya basliyor.

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    535.8 KB · Görüntüleme: 33
Moderatör tarafında düzenlendi:
Pcb nin altindaki mosfet şeklindeki 3 bacakli yariiletkenlerden bir kaci diyot olabilir.

Parcalarin adini yada okunakli resmini eklerseniz diyormu degilmi soyleyebiliriz. Muhtemelen onlardan 2 si yada 4 u diyot.

Pcb nin altindaki mosfet şeklindeki 3 bacakli yariiletkenlerden bir kaci diyot olabilir.

Parcalarin adini yada okunakli resmini eklerseniz diyormu degilmi soyleyebiliriz. Muhtemelen onlardan 2 si yada 4 u diyot.
O kisim kopru diyot.dogrultmayi yapiyor cikistan dc voltaj goruyorum.simdi hic cikis voltaji gormuyorum mosfetler ve cikis diyotlari olcmde saglam gorunuyor.ama boyle bir kopru ilk kez gordum

bu makineyi yüksekten yere düşürmüşler ve tamir görmüş, artık iflah olmaz, ben kapatıp geri veriyorum. yinede uğraşmak isterim dersen sen bilirsin.

bu makineyi yüksekten yere düşürmüşler ve tamir görmüş, artık iflah olmaz, ben kapatıp geri veriyorum. yinede uğraşmak isterim dersen sen bilirsin.
Pes usta yuksekten dustugunu nasil anladin tamam bir iki yerine havya degmis te.uzerinde kopru diyotun mosfetlerin ve cikis dogrultma diyotlarinin oldugu kismi ilk ben actimsilikon kapliydi olcmek icin silikonu kaldirdim rolelerin yanindaki watajli direnclerden suphelendim havyayla soktum taktim .geri kalan yerler temizdi.neyse elimde bekleyen iki kaynak daha var onlari hallederken bunu nasil cozerim dusunurum.en buyuk sikinti iki kartin birbirine baglantisini soketle degilde sabit civilerle yapmislar

arka tarafta lehimli olan kat civatası var. toplamda 9 adet vardır, birinin kırılması demek ya düştü yada güzel bir darbe aldı başka türlü kırılmaz onlar, onlardan bir veya bir kaçı kırıldı mı, iflah olmuyor, belki sen ilk defa söküyorsun, ben sayısını unuttum. bu modeller böyle kardeş, kusuruma bakma.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri