Gunes enerjili telefon sarj devresi yardim

hitman59

Üye
2d9419248a2f38d15d53c8194373aaff.jpg

Merhaba kabaca malzemelerim boyle ama hic bir seyi sarj edemiyorum amacım gunes paneliyle bataryayı sarj edip onunla da telefonu sarj etmek ama batarya dolu olmasına ragmen hic bir hareket yok. Acaba batarya 3.6 v oldugu icin mi? Sadece paneli de bağlayıp denedim panel güçlü ışıkta 5 volta kadar enerji veriyor paneli de direkt bağladığımda bir hareket olmadi. Bu ara da telefon iphone 5. iPod ile de denedim onu da sarj etmedi önerisi olan var mi?

Dostum selamlar...

Sistemde hatalar var. Gördüklerimi sıralayayım.

1- sistemin en az 5 volt vermeli. Bu nedenle batarya grubun daha yüksek voltajlı olmalı. Ayrıca akıllı telefonlardan birini şarj edecekseniz 4000 ma den yüksek bir batarya grubunuz olmalı.
2-iphone marka telefonlar şarj olurken usb portunun sadece 5 volt ve gnd uçlarını kullanmıyor diye biliyorum. data uçlarından biri ile voltaj ucuna araya direnç takıldığını duymuştum.

mantıken solar panel bataryayı dolduracak. Batarya telefon cihazını. telefon için MC34063 entegresi ile bir regülatör kurmanı öneririm.

Dostum selamlar...

Sistemde hatalar var. Gördüklerimi sıralayayım.

1- sistemin en az 5 volt vermeli. Bu nedenle batarya grubun daha yüksek voltajlı olmalı. Ayrıca akıllı telefonlardan birini şarj edecekseniz 4000 ma den yüksek bir batarya grubunuz olmalı.
2-iphone marka telefonlar şarj olurken usb portunun sadece 5 volt ve gnd uçlarını kullanmıyor diye biliyorum. data uçlarından biri ile voltaj ucuna araya direnç takıldığını duymuştum.

mantıken solar panel bataryayı dolduracak. Batarya telefon cihazını. telefon için MC34063 entegresi ile bir regülatör kurmanı öneririm.

Tesekkur ederim cevabin icin
O kadar uğraşacaksam zaten değmez 10-15 dolar arası gunes enerjili powerbanklar var. Ben elimdekileri değerlendirmek istemiştim ama eksik şeylerim cok o yuzden değmez.

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri