Gten vidalı mil ve somun hakkında

Böyle böyle Türkiye de garanti sistemi oturacak. Geçen sene logi.... marka klavye almıştım. 3 yıl garantili. Kendi kendine bir anda bozuldu. Yazdım firmaya tabi sorular vs.. Sonra ta Hollanda'da yeni bir klavye gönderdiler. UPS ile 3 günde geldi.

İşte garanti, ürünün arkasında durma budur. Burada da böyle firmaların artması dileğiyle.. Gördüğümüz kadarıyla burada da artıyor.

Bizde de garanti veren firmalar var ben 1999 depreminde 23 yaşındaydım Sakarya da komşumun buzdolabı arızalanmış karasu ilçesine teknik servise göndermiş depremde bina altında kaldı buzdolabı arçelik komşuma sıfır dolap verdi ama biz birşey alacak olduğumuzda kaliteli ürünün arkasında duran firma diyor ki bize 100 tl bize o yüz tl fazla geliyor arayıp daha ucuzunu buluyoruz daha ucuza satan ürünün arkasında durmuyor aldığı para ürünün arkasında durmak için yeterli değil zaten
Ben otomasyon elektrik teknisyeniyim yeni makine yapan veya tasarlayan insanlarla zaman zaman oturup kunuştuğum olmuştur bir makine yaptıklarında maliyet 5000 tl ise buna kar 1500 tl eklese garanti içinde 3000 tl eklemesi gerekiyor çünkü makine arazılandığında ekip gidecek eğer garantili bir parça değişecekse bunu aldığı paradan karşılayacak dediğim gibi biz ne yapıyoruz bunun maliyeti 5000 tl sen bu makine veya parçayı 5000 tl ye sat diye pazarlık ediyoruz veya bu makineyi 5000-6000 tl satan birini bulup arıza çıkınca da servis bekliyoruz Trakyaların çok sevdiğim bir sözü vardır:Ne kadar ekmek o kadar köfte diye

Böyle böyle Türkiye de garanti sistemi oturacak. Geçen sene logi.... marka klavye almıştım. 3 yıl garantili. Kendi kendine bir anda bozuldu. Yazdım firmaya tabi sorular vs.. Sonra ta Hollanda'da yeni bir klavye gönderdiler. UPS ile 3 günde geldi.

İşte garanti, ürünün arkasında durma budur. Burada da böyle firmaların artması dileğiyle.. Gördüğümüz kadarıyla burada da artıyor.
Adamlar hollandadan mı gönderdiker . Vay be hizmete bak .

Abi söylediğin firma çok sağlam bir firma ürünlerinin tamamen arkasındalar ben de klavyenin alıcısını kaybettim Türkiye deki servisine sordum parası neyse verip almak istediğimi yardımcı olmadılar. Yarı ingilizceyle Hollanda'ya yazdım parası ile almak istediğimi ertesi gün benden sadece adresimi istediler ve 2 gün sonra alıcı elimdeydi.

Garanti işi Türk firmalarında zayıf olmasının nedeni yaptıkları makineleri kendileri bile tanımadığı için makinayı yaptık oldu hemen yüksek fiyata satıp kısa yoldan köşeyi dönelim kafasındalar çoğu makinada yurtdışından kopyalama olduğu için yaşadığınız hataları söylediğiniz de far görmüş tavşana dönüyorlar. O yüzden bu sistem düzelmedikçe garanti sistemide düzelmez

Bir örnekte Türk firmasından vereyim
Optima nesting ve nc programı var İtalyanların Cms cam makinası bu programı kullanıyor ama Cms servisi bu program hakkında sıfır bilgiye sahip ve bu makinaları binlerce liraya satıyorlar ama ben program desteği için İtalyanlara mail atıp işimi hallediyorum.

Hayırlısıyla makine bitti bir kaç video çektim

Hassasiyet iyi gibi değil mi

Ekli dosyalar

• 2445E091-4380-4E21-A567-25737C84D16A.jpeg
    2445E091-4380-4E21-A567-25737C84D16A.jpeg
    311.1 KB · Görüntüleme: 21
  • 23D17CF5-D719-4D5D-8A34-69708E207CA6.jpeg
    23D17CF5-D719-4D5D-8A34-69708E207CA6.jpeg
    305.6 KB · Görüntüleme: 21
Bu ölçüme göre %1 gibi gözüküyor ve çok iyi bence. Lakin sağlıklı sonuç için Alüminyum gibi metal işleme kapasitesi varsa onda iş yapıp ölçmek gerek ki yük altında hassasiyetini ne kadar koruyor bakmak lazım.

Tabi metal ile hiç işim olmayacak sadece Ahşap derseniz %1 hassasiyet fazla bile.

Alüminyum üzerinde denicem zaman olöadığı için fırsat bulamadım . Ama şunu belirtmeliyim ki şahinden alfım çin malı somun ve mil tabiri caizse boşluktan dans ediyprmuş. Gten gayet başarılıyöış. Makinenin hareketi bile çok stabilleşti

anti-backlash yaparsanız çin malında da aynı verimi alırsınız başlarda..

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri